Синиша Михайлович взе много трудно първия си изпит за оставане на треньорския стол в Милан. “Росонерите” победиха само 2:1 Сасуоло у дома, въпреки че играха близо цял час с човек повече.

Двубоят бе много важен за бъдещето на Михайлович, тъй като в Италия се говори, че само след победи над Сасуоло и Киево ще запази поста си. Първата от тях вече е факт, но едва ли президентът Силвио Берлускони ще бъде доволен от начина, по който тя дойде.

Карлос Бака вкара за 1:0 за дузпа в 32-та минута, когато вратарят на гостите Андреа Консили бе изгонен с директен червен картон. В началото на втората част Доменико Берарди изравни от свободен удар, а чак в края Луис Адриано донесе победата на Милан.

Така “росонерите” взеха 4-та си победа от началото на сезона и са на десетото място с актив от 13 точки. Сасуоло пък се смъкна до 5-то място с 15 точки.

Изненадващо треньорът на Милан Синиша Михайлович пусна като титуляр на вратата 16-годишния Джанлуиджи Донарума. Така юношата на “росонерите” стана най-младият вратар, започнал като титуляр среща от Серия А - 16 години и 8 месеца.

Донарума бе предпочетен пред бившия играч на Реал Мадрид Диего Лопес. Според медиите в Италия испанецът бил толкова разочарован, че искал да напусне клуба.

Иначе на терена първата част започна нервно, а изненадващо гостите от Сасуоло имаха повече контрол върху топката. Това се промени в 29-та минута, когато стражът им Андреа Консили беше изгонен с директен червен картон. Вратарят фаулира Карлос Бака в наказателното си поле и бе изгонен, а Милан получи дузпа. Именно Бака изпълни дузпата и вкара за 1:0, въпреки че Пеголо успя да докосне топката.

Второто полувреме започна по много любопитен начин. В 53-та минута Сасуоло изравни резултата след перфектно изпълнение на Доменико Берарди от свободен удар. Така нападателят продължи да тормози Милан, след като в последните 5 мача срещу “росонерите” вкара впечатляващите 8 гола.

До края на мача Милан натисна, но играчите на Синиша Михайлович не успяха да излязат на чисти позиции. Все пак в 75-та минута Черчи подаде на Бака, който не успя да отправи добър удар. Топката обаче попадна в Луис Адриано, чийто удар бе избит от Ачерби от голлинията. Малко след това удар на Бертолачи пък бе спасен блокиран от Пелусо.

Натискът на Милан все пак даде резултат и в 86-та минута Луис Адриано вкара втори гол. Бразилецът се разписа след удар с глава, за да донесе победата на тима си.

Милан - Сасуоло 2:1

1:0 Карлос Бака 31’-д

1:1 Доменико Берарди 53'

2:1 Луис Адриано 86'

Милан: Донарума, Абате, Алекс, Романьоли, Антонели, Куцка (70 - Бертолачи), Монтоливо, Поли (60 - Луис Адриано), Бонавентура, Черчи (90 - Хонда), Бака

Сасуоло: Консили, Вършалко, Канаворо, Ачерби, Пелусо, Мисироли, Манянели, Лариби (71 - Сансоне), Берарди (77 - Теранова), Дерфел, Флоро Флорес (31 - Пеголо)