България загуби и втория си мач от група C1 на Световната волейболна лига в Казан. Нашият тим отстъпи с 2:3 (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 13:15) от състава на Аржентина.

Това е втора загуба за играчите на селекционера Пламен Константинов. Вчера в първия двубой в Лигата националите бяха победени от Франция с 0:3.

Нашият състав допусна повече грешки в началото на мача и загуби първия гейм с 23:25.

Към края на втората част Пламен Константинов смени разпределителите. Георги Братоев влезе на мястото на Сеганов. Ас на Виктор Йосифов и две блокади дадоха предимство на България, за да се стигне до равенство в геймовете след успех с 25:23.

"Лъвовете" владееха инициативата в третата част и заслужено поведоха с 2:1. Аржентина започна ударно в четвъртия гейм и натрупа аванс от 9:2, а българският тим допусна доста грешки. Разликата бе много голяма и позволи на Аржентина да доведе мача до тайбрек.

В него България също не започна добре като при смяната на полетата Аржентина имаше три точки преднина. Блокадата на съперника спря българските нападатели в решителни моменти, което бе важно за крайния резултат.

В неделя, 4 юни, в последния мач в Казан България се изправя срещу домакина Русия.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 2:3 (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 13:15)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Георги Братоев, Розалин Пенчев)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

АРЖЕНТИНА: Максимилиано Кавана, Херман Йохансен, Гонсало Кирога, Николас Бруно, Себастиан Соле, Пабло Крер - Алексис Гонсалес-либеро (Сантиаго Дараиду, Мартин Рамос)
Старши треньор: ХУЛИО ВЕЛАСКО