Реал Мадрид се завърна на победния път в Примера дивисион след 2:1 като гост над Алавес. Победата дойде след два гола на Дани Себайос, но не бе никак лесна, тъй като домакините са опънаха сериозно на столичани. Дори удариха две греди чрез резервата Алфонсо през второто полувреме.

Себайос даде аванс на Реал в 10-та минута, а в 40-та Ману Гарсия изравни след пас на Мунир. През втората част Роналдо удари греда, гол на Серхио Рамос бе отменен, а домакините също имаха своите шансове.

В крайна сметка Реал стигна до трите точки и събра актив от 11 след първите 6 кръга, за да се изкачи до 4-то място. Алавес продължава да бъде на дъното без нито една точка, но поне днес успя да реализира първият си гол от началото на сезона.

Изненадващо домакините започнаха по-добре срещата и дори имаха възможност за ранен гол. Кейлор Навас обаче се намеси добре при опасно центриране от ъглов удар, а малко след това претенциите на Алавес за дузпа не бяха уважени от главния рефер. Така в 10-та минута Реал поведе след първото си по-опасно положение. Марко Асенсио проби по лявото крило и върна топката към границата на наказателното поле, където Дани Себайос с много техничен удар остави Ферннадо Пачеко на място - 1:0.

Последваха опасни удари на Серхио Рамос и Начо Фернандес, който игра като ляв бек в отсъствието на контузените Марсело и Тео Ернандес. В 40-та минута обаче Алавес изравни. Юношата на Барселона Мунир проби по дясното крило и качи топката на главата на Ману Алехандро Гарсия, който с мощен удар направи 1:1. Това бе първият гол за тима от началото на сезона или след общо 490 минути суша пред противниковата врата.

Само три минути по-късно Себайос успокои Реал. Дани Карвахал центрира отдясно, а Пачеко изби топката пред погледа на Кристиано Роналдо. Тя обаче попадна на крака на Себайос, който от границата на наказателното поле я насочи в опразнената врата.

След почивката домакините продължиха да дават сериозен отпор на столичани, които трудно намираха пространства пред противниковата врата. Иско имаше добра възможност в 54-та минута, а в 63-та Роналдо тресна гредата след прекрасен фалцов удар с левия крак. Буквално в следващата атака гол на Серхио Рамос с глава след центриране от ъглов удар бе отменен заради…нарушение на Роналдо.

В 70-та минута на двубоя Алавес бе на сантиметри от това да изравни. Удар на Алфонсо се отклони леко от крак на защитник на Реал и потегли застрашително към мрежата зад Навас.Топката обаче кацна на напречната греда.

Само пет минути по-късно Серхио Рамос направи нов сериозен пропуск. Защитникът се бе озовал на върха на атаката, но оставен сам на точката на дузпата би силно над гредата. Положенията продължиха и пред двете врати и дойде ред на ново пред тази на Навас. Резервата Алфонсо изскочи сам срещу стража на Реал, преодоля го с техничен удар, но топката отново се отби в гредата.

Алавес - Реал Мадрид 1:2

0:1 Дани Себайос 10’

1:1 Ману Алехандро Гарсия 40'

1:2 Дани Себайос 43'

Алавес: Пачеко, Вигарай (46 - Алексис), Марипан, Ели, Дуарте, Торес, Гарсия, Бурги (66 - Алфонсо), Медран, Ибай (81 - Собрино), Мунир

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Начо, Себайос (72 - Йоренте), Иско (90 - Майорал), Лукас, Асенсио, Роналдо

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hQX3cIzeSoA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>