Лудогорец победи Левски с 2:0 в двубой от 14-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Лудогорец Арена" в Разград.

Футболистите на треньора Димитър Димитров изнесоха футболна лекция на "сините" и заслужено триумфираха. Херо пък бе изгонен заради бурните си протести край тъчлинията при отменен гол на разградчани.

Така Левски остана на 3-о място с 11 точки по-малко от Лудогорец, който е лидер с 36 точки, с 5 повече от втория ЦСКА.

В първите няколко минути от срещата домакините значително доминираха в притежанието на топката, докато "сините" не можеха да организират контраатака.

В 11-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Холмар  Ейолфсон сбърка в центъра на терена след изчистена топка и Марселиньо веднага изведе Върджил Мисиджан, който в ситуация един-срещу-един с Давид Яблонски нагласи топката с финт на десния си крак и стреля неспасяемо - 1:0 за шампионите.

В 20-ата минута Левски бе близо да изравни. Габриел Обертан влезе на скорост в наказателното поле на домакините и подаде към Сержиу Буш, който обаче стреля покрай вратата.

Само 2 минути по-късно френската звезда на "сините" напредна и шутира от дистанция, но Ренан се намеси сигурно и изби в тъч.

Лудогорец отбеляза второ попадение, което първо бе признато, а след това отменено от съдията Волен Чинков заради засада на Марселиньо. Малко по-късно треньорът на домакините Димитър Димитров бе изгонен заради бурните си протести край тъчлинията.

В края на първото полувреме Буш отново направи сериозен пропуск. Той и Обертан  разиграха добре помежду си в средата на терена, румънецът реши да напредне сам, стигна до границата на наказателното поле и отправи силен изстрел, но ударът му бе над напречната греда.

През втората част В 53-ата минута домакините бяха близо до второ попадение, след като Лукоки проби до самата аутлиния и с центриране прехвърли отбраната и Митрев, а Вандерсон беше останал непокрит. Яблонски обаче успя да блокира удара с тяло и топката излезе в аут.

Шест минути по-късно все пак това стана факт. Джоди Лукоки елиминира Ивайло Найденов, като прокара топката между краката му и подаде към Вандерсон, който не пропусна на празна врата.

В 65-ата минута Жерсон Кабрал се опита да намери Обертан зад защитата на Лудогорец, но топката бе изчистена преди да стигне до французина.

В последните минути на двубоя Яцек Горалски изведе по великолепен начеин Вандерсон зад защитата на Левски, но бразилецът стреля покрай вратата.

Лудогорец - Левски 2:0

Голмайстори: Върджил Мисиджан (11), Вандерсон (59)

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Джоди Лукоки, Марселиньо (Яцек Горалски 70'), Вандерсон, Върджил Мисиджан (Клаудиу Кешерю 78')
Треньор: Димитър Димитров

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Мики Орачев (Ивайло Найденов 46'), Васил Панайотов, Жорди Гомес, Антонио Вутов (Жерсон Кабрал 58'), Габриел Обертан, Роман Прохазка, Сержиу Буш (Жуниор Мапуку 71')
Треньор: Делио Роси

Съдия: Волен Чинков
Разград, стадион "Лудогорец Арена"
Жълти картони: Орачев, Панайотов, Кабрал, Найденов (Левски); Мисиджан, Натанаел (Лудогорец)