Левски завърши наравно 0:0 с Витоша Бистрица в двубой от 16-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Васил Левски".

Футболистите на треньора Делио Роси действаха прекалено бавно и мудно, без никаква идея как да преодолеят добре организираната защита на "тигрите".

След този мач Левски продължава да е на 3-ото място с актив от 30 точки, с 5 по-малко от втория ЦСКА и 9 пасив от лидера в първенството Лудогорец. Витоша пък продължава да дълбае дъното на таблицата с 3 пункта.

Двубоят логично започна с видимо преимущество за "сините", които с многобройни подавания правеха опити да открият резултата. В 8-ата минута Серджиу Буш опита удар по диагонал, който се оказа твърде слаб и вратарят Михаил Иванов улови топката.

В 11-ата минута Антонио Вутов центрира от трудна позиция и топката намери крака на Васил Панайотов, който опита удар от въздуха, но прати кълбото високо над вратата. Секунди след това Пол Отофе се озова очи в очи с вратаря Божидар Митрев, който обаче се намеси уверено и улови топката.

В 18-ата минута Милош Цветкович бе изведен хитро от Габриел Обертан отдясно в наказателното поле, но подаването на сърбина бе пресечено от Йордан Върбанов.

Пет минути по-късно Мики Орачев пропусна добра възможност. Защитникът отправи изстрел извън наказателното поле, но Иванов акробатично успя да спаси.

В 33-ата минута грешка в халфовата линия на Витоша позволи на Антонио Вутов да открадне топката и да подаде на Обертан. Французинът напредна опасно и отправи изстрел извън наказателното поле, но ударът му бе спасен от Иванов.

В 41-ата минута "сините" получиха право да изпълнят наказателен удар. Съдията в мача Георги Давидов отсъди спорна дузпа, след като видя нарушение на Петко Цанков срещу Вутов. Жорди Гомес се нагърби с отговорността, но Мишо Иванов демонстрира страхотен рефлекс и спаци удара от бялата точка.

В последвалия ългов удар Давид Яблонски застраши вратата на стража на бистричани, но отново не се стигна до попадение. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

През втората част футболистите на Делио Роси продължиха да търсят ценното попадение. В 50-ата минута Гомес намери Обертан в наказателното поле на домакините, французинът обаче не успя да овладее топката и тя излезе в аут.

В 62-ата минута Гомес отправи изстрел извън наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата на бистричани.

В 66-ата минута Сержиу Буш подаде към Жерсон Кабрал в наказателното поле на Витоша. Топката мина под крака на халфа, който все пак я догони, слезе до аутлинията и опита пас към Роман Прохазка, но защитник на домакините успя да изчисти.

В следващите минути левскарите продължиха да играят без абсолютно никаква идея как да преодолеят добре организираната защита на домакините.

Витоша Бистрица - Левски 0:0

Витоша Бистрица: Михаил Иванов, Николай Христозов, Йордан Върбанов (Михаил Петров 32'), Радко Мутафчийски, Румен Гьонов, Отофе Пол (Стефан Христов 56'), Кристиян Кочилов, Петко Цанков (Тодор Гочев 84'), Даниел Пеев, Ивайло Лазаров, Кристиан Узунов
Треньор: Костадин Ангелов

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Мики Орачев, Роман Прохазка (Жуниор Мапуку 86'), Жорди Гомес, Васил Панайотов (Антони Белмонт 50'), Габриел Обертан, Антонио Вутов (Жерсон Кабрал 58'), Сержиу Буш
Треньор: Делио Роси