Младежите на България изиграха най-слабия си мач от квалификациите за Евро 2015 и допуснаха позорна домакинска загуба с 1:5 от Словения.

Момчетата на Михаил Мадански не приличаха на себе си и записаха поредно поражение в квалификационния цикъл.

Гостуващият тим от своя страна показа страхотен характер и показа голямо желание за игра.

Срещата се игра на стадион "Берое" в Стара Загора. След този мач нашите са 5-и в Група 2 с актив от 8 точки, като нямат абсолютно никакви шансове да се класират за големия форум.

Нашите започнаха добре мача и имаха реален шанс за откриване на резултата още в 9-ата минута.

Александър Колев видя перфектно Симеон Славчев на добра позиция, но последният стреля неточно от няколко метра и прати топката в аут.

Словенците пък излязоха напред в резултата след гол в 24-ата минута, когато Вукчич пусна много хубаво извеждащо подаване към Пучко, който от своя страна се справи с бранителя Велков и реализира, пращайки топката в десния ъгъл на Конов.

Българите бързо реагираха и изравниха след четири минути. Едисон Йорданов центрира в наказателното поле, а Колев засече топката с глава и не остави шансове на противниковия вратар.

В 30-ата минута словенците обаче отново можеха да стигнат до гол аванс, но Конов по страхотен начин спаси удара на Пучко.

Точно четири минути по-късно Словения отново поведе. Йеленич овладя дълъг пас и се справи с Мунин, след което от няколко метра прати топката в българската врата.

До края на полувремето нямаше повече голове, а второто полувреме стартира с добра възможност за нашите.

Георги Миланов центрира към Колев в наказателното поле, но стражът на гостите спаси удара на нападателя с крак.

Отново Юг се намеси, като в 57-ата минута отрази и удар на Симеон Славчев.

В 58-ата минута пък Георги Миланов нацели горната греда след прекрасно изпълнен фаул.

Словения тотално уби интригата след трети гол в 64-ата минута. Бенедичич получи хубав извеждащ пас и прекара топката между краката на Конов.

Десет минути след това гостите стигнаха и до четвърто попадение. Вукчич видя Братанович с хубаво центриране и последният вкара с глава.

Гостите довършиха нашите в 92-ата минута чрез Братанович, който направи технично двойно подаване с Йеленич и реализира.

БЪЛГАРИЯ младежи - СЛОВЕНИЯ младежи 1:5