България победи с 2:1 Беларус в контрола и зарадва около 500 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

Попаденията за "лъвовете" забиха Георги Миланов и Владо Гаджев, точен за гостите бе Кривец.

Родните ни национали доминираха през по-голямата част от проверката и заслужено си взеха победата. Селекционерът Любо Пенев бе направил доста промени в състава си, като дебют за България направи Андрей Гълъбинов.

Нападателят на Авелино записа много добър мач, като дори можеше да вкара, но натресе гредата. "Лъвовете" отново демонстрираха желание за игра и битка със селекционер Любо Пенев.

Националите ни обаче за пореден път допускаха елементарни грешки в защита, от които по-сериозен тим би се възползвал, но отново изглеждахме като отбор, едно цяло и победихме.

"Лъвовете" започнаха атакуващо мача и още в сабото начало натиснаха гостите от Беларус в собственото им наказателно поле.

В 4-ата минута Веско Минев пусна страхотен пас към Тодор Неделев в наказателното поле на Беларус, но Тошко не успя да вкара. Последва силен удар на Йордан Минев, но топката мина до гредата.

Българите владееха изцяло инициативата в началото и създадоха нова възможност за гол. Ивелин Попод центрира от ъглов удар и намери Георги Миланов, който продължи към Андрей Гълъбинов, но той стреля в аут.

Секунди по-късно Гълъбинов имаше нов шанс за попадение, но Веремко спаси. Логичното се случи в 14-ата минута, когато България вкара. Тогава Тодор Неделев центрира от ъглов удар и Георги Миланов от воле направи 1:0.

"Лъвовете" бяха абсолютни господари на терена до този момент и заслужено поведоха в резултата. Четири минути по-късно Георги Миленов се опита да вкара със задна ножица, но не успя.

Последва страхотно изпълнение на Андрей Гълъбинов. Дебютантът в националния отбор пое технично топката между двама защитници и стреля от движение, но в горната греда на беларусите.

В 22-ата минута Гълъбинов разцъка с Тодор Неделев, но Верменко се намеси авторитетно и спаси удара на Неделев. След половин час игра гостите живнаха, успяха да изравнят играта и леко ни понатиснаха.

Родионов стреля от дъгата на наказателното поле, но Влади Стоянов спаси. В 38-ата минута дойде и най-чистото положение за Беларус. Тогава Калачев изведе Драгун, който стреля отблизо, но отново Стоянов бе на мястото си.

"Лъвовете" сериозно бяха подценили тези минути на първото полувреме и можеха да бъдат наказани малко преди почивката, когато Филипенко засече с глава топката от вратарското поле, но Владо Стоянов за пореден път показа класа и майсторски отрази и спаси вратата си.

Второто полувреме започна с множество смени и за двата отбора, което понакъса играта, а темпото сериозно падна. Гостите бяха по-активни след почивката и дори можеха да изравнят, ако не бяха фантастичните прояви на Владо Стоянов.

Тези положения стреснаха "лъвовете" и те правилно изнесоха играта в по-предни позиции. В 53-ата минута Тодор Неделев намери Павел Виданов, който стреля, но не намери целта.

След час игра темпото сериозно падна, като действията се развиваха основно в средата на терена, без каквито и да било положения пред една от двете врати. В 62-ата минута Йордан Минев стреля силно от дистанция, но топката профуча до лявата греда на гостите.

Българите отново вдигнаха оборотите и след четири минути забиха втори гол. Тогава Станислав Манолев центрира перфектно отдясно  икачи топката на главата на Владо Гаджев, който майсторски отбеляза за 2:0.

Българите продължиха да доминират и да създават положения пред вратата на гостите. В 74-ата минута "лъвовете" разцъкаха хитро топката и Димитър Рангелов се озова на чиста позиция, но не успя да вкара.

Три минути по-късно Ивелин Попов анмери отлично Христо Златински в наказателното поле на Беларус, който стреля красиво от воле, но в аут. Малко по-късно и Станислав Манолев стреля над вратата.

В 86-ата минута гостите намалиха резултата. Кривец стреля отсечено с левия крак от границата на наказателното поле, топката се отклони от крака на Йордан Минев, излъга Владо Стоянов и влетя в мрежата му за 2:1.

До края на мача българите контролираха играта, не дадоха никакви шансове на Беларус и заслужено си взеха победата.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 2:1

1:0 Миланов (14)
2:0 Гаджев (66)
2:1 Кривец (86)

БЪЛГАРИЯ: 1. Вл. Стоянов, 4. Виданов, 5. Бодуров, 6. Й. Минев, 9. Ив. Попов (80'- 10. М. Александров), 11. Неделев (55'- Й. Христов), 14. В. Минев (55'- 18. Гаджев), 17. Г. Миланов (72'- 7. Златински), 19. Гълъбинов (46'- 8. Рангелов), 20. Славчев (55'- 2. Манолев), 21. Дяков

БЕЛАРУС: 12. Веремко, 2. Драгун, 9. Жавнерчик (59'- 5. Трубило), 10. Хлеб (46'- 7. Кривец), 14. Путсила, 15. Кисляк, 18. Верховцов , 19. Бордачев, 20. Родионов, 21. Филипенка, 23. Калачев