Националът на България Александър Тонев игра едно полувреме в контролата на Астън Вила срещу третодивизионния Честърфийлд, спечелена от елитния английски отбор с 3:1.

Юношата на ЦСКА започна като титуляр и беше заменен на почивката от Шарл Н'Зогбия, съобщава БТА.

Тендай Дариква и Самуел Хърд вкараха два гола през първото полувреме в полза на Астън Вила.

Джак Грийлиш върна едно попадение за Честърфийлд в самото начало на втората част, но Сам Морси оформи крайното 3:1 шест минути преди изтичане на редовното време.

Както е известно, Тонев така и не успя да се наложи в състава на Астън Вила, където премина преди година и през миналия сезон рядко се появяваше в игра.

Преди година англичаните платиха за българския национал 2,5 милиона паунда на поляците от Лех Познан.