Президентът на БФС Боби Михайлов призова Любо Пенев, Данчо Лечков и Емо Костадинов да спрат с нападките по медиите.
Михайлов излезе със специално изявление в официциалния сайт на футболната централа по скандалите, които се развихриха около националния отбор и БФС през последните няколко дни.
Както е известно, миналата неделя Пенев разкритикува остро футболните ни управници, които му отвърнаха подобаващо. Днес обаче се намеси Боби Михайлов.
Ето какво се казва в изявлението:
„Изминаха 10 дни от европейската квалификация на националния отбор с Малта. Равенството на практика лиши България от шансове за класиране на Евро 2016. Няма нищо по-нормално от това селекционерът на националния отбор да бъде освободен, след като във втора поредна квалификационна кампания не успява да постигне целите, които са му поставени".
"Изговореното и написаното през последните 10 дни по този повод е недопустимо. Като президент на Българския футболен съюз категорично заявявам, че не приемам нито езика, нито аргументите, използвани в тази “дискусия”. Като капитан на този отбор най-официално призовавам всички свои съотборници от САЩ’94 да престанат да си говорят през медиите".
"Кажете си нещата в очите, както сме го правили неведнъж в съблекалнята навремето. Но се придържайте към футболните аргументи, а не към личните обиди и клюки. Защото отдавна вече не сме футболисти, ролята ни е съвсем друга. Като членове на Изпълнителния комитет, всички ние трябва да си казваме, каквото имаме да казваме, на заседания, а не през вестниците".
"Преди три години старши треньорът и неговият щаб бяха избрани с единодушно решение на членовете на Изпълкома. Сега са освободени отново единодушно поради липса на резултати. Това е част от футболното всекидневие, но не е повод за разправии по медиите. Европейската практика е друга. И докато аз съм президент на БФС, избран от конгрес, ще се придържам към нея”.







Психолог: Ще изискват 15 години обучение за практикуване на психотерапия в болница
Българите в чужбина са богатство за страната ни, каузите ги сплотяват и обединяват
Борисов: Не бях подготвен да ми свалят охраната, не познавам Пепи Еврото
Големите очаквания към ПБ и Радев на фона на ограничаването на опозицията в НС
Шофьор загина при катастрофа на пътя Хасково - Минерални бани
Ще бъде създадена Комисия за противодействие на корупцията
Прогноза: През уикенда ни очакват значителни валежи
Правосъдният министър: Основната цел е създаването на ефективен орган за борба с корупцията
Alfa Romeo заменя Stelvio и Giulia с нов SUV
Audi залага всичко на Q9 – новият SUV получава важна технология
Скритите щети по колите втора ръка се увеличават
Таен бутон спасява от кучешки студ на паркинга, без да хаби гориво
Усик каза дали ще се бие с друг непобеден шампион
България с четирима боксьори на „Айндховен Къп“
Райън Гарсия иска големи битки със Стивънсън и Джервонта
Брутални пари! Верхувен прибира рекордна сума срещу Усик (ВИДЕО)
Бял бор — природна аптека от върха до корена
Раздразнена кожа след бръснене – как да се справим и каква е причината?
Гадене при бременност - кога е нормално и кога да потърсим помощ?
Болест на Шагас или американска трипанозомоза и рисковете за пътуващите в Латинска Америка
Коментари
Напиши коментар20:28 | 26 ное 2014 г.
18:13 | 26 ное 2014 г.
17:09 | 26 ное 2014 г.
16:49 | 26 ное 2014 г.
Напиши коментар