Младежкият национален отбор на България загуби тежко с 1:3 при гостуването си на Уелс европейската квалификация за Евро 2017.

Това бе първи мач от кампанията за младите "лъвчета", както и дебютна среща за новия национален селекционер на младежите Антони Здравков, който със сигурност няма да запомни с добро дебюта си.

Домакините стартираха много силно и още в 9-ата минута откриха резултата, след като Томас О'Съливън бе точен от пряк свободен удар, който бе отсъден за нарушение на Кристиян Малинов.

Четири минути по-късно играещият под наем от Кардиф в Порт Вейл футболист удвои аванса на своите, а Джошуа Йорверт направи преднината на Уелс класическа в 25-ата минута след изпълнение на статично положение.

Нашите стигнаха до почетен гол чрез Никола Колев в 51-ата минута, който бе намерен от Расим на добра позиция.

До края на мача нашите заиграха доста по-добре, като определено надиграха противника след почивката, но не успяха да си вкарат малкото шансове, които се откриха пред тях.

УЕЛС (21) - БЪЛГАРИЯ (21) 3:1

1:0 О'Съливан (9')
2:0 О'Съливан (13')
3:0 Йорверт (25')
3:1 Никола Колев (51')

България: Ал. Любенов, Гълъбов, Попадийн, Малинов (к), Р. Терзиев, Ал. Василев (46' Расим), Марин, Никола Колев, Чунчуков (46' Милчо Ангелов), Георг Илиев, Десподов (70' Вутов)