Юношеските национали на България загубиха първия си мач от европейското първенство за юноши до 17 години, след като паднаха с 0:2 от Хърватия на стадион "Берое" в Стара Загора пред 10 хиляди зрители.

Така след първия кръг на еврофиналите нашите лъвчета останаха на последното място в "А" група.

Нашите момчета отстъпваха в игрови план почти през целия мач на хърватите.

Гостите откриха след гол на Марко Бабич в 24-ата минута.

Той получи топката в наказателното поле отдясно и се обърна, като по този начин се освободи от Радослав Димитров, а след това с прецизен удар от близо реализира.

Пет минути след почивката Бабич пропиля отличен шанс за хърватите и не успя да вкара на празна врата.

В 66-ата минута нашите момчета също бяха близо до гола, но Тони Йорданов не успя да вкара сам срещу вратаря.

В добавеното време на редовните 80 минути пък Блечич оформи крайния резултат.

БЪЛГАРИЯ (17) - ХЪРВАТИЯ (17) 0:2

0:1 Бабич (24')
0:2 Блечич (80'+3)

България (17): Наумов (Лудогорец), Савов (Славия), К. Славов (к) (ЦСКА), Стаматов (Еспаньол), Христов (Славия), Головодов (ЦСКА), Димитров (ЦСКА), Стефанов (Левски), Чандъров (ДИТ), Русев (ДИТ), Йорданов (Литекс).

Резерви: Шейтанов (Левски), Иванов (ДИТ), Боримиров (Левски), Янев (Левски), Чукалов (Локо Пд), Йосков (Черно море), Ковачев (Лудогорец)

Смени в състава на България: Янев за Чандъров (47'), Йосков за Йорданов (68'), Ковачев за Димитров (69')

Селекционер: Александър Димитров

Рефер: Павел Рашковски (Полша)