Футболните "лъвове" на България не успяха да победят дори младежките ни национали, след като контролата между двете формации завърши 1:1.

Двубоят се игра в Правец, като точен за първия отбор бе Николай Димитров-Хичо (41), а преди това за младежите вкара Александър Василев (14).

Селекцията на Ивайло Петев бе доста странна, тъй като повечето звезди не бяха повикани за лагер-сбора.

Както е известно, от БФС не успяха да намерят съперник на България и се наложи да се направи контрола между двете формации.

Младежките национали поведоха в резултата в 13-та минута: Юлиян Ненов проби по левия фланг,и центрира по земята и Александър Василев направи безпомощен съотборника си в Лудогорец и капитан на мъжкия отбор в този мач Владислав Стоянов - 1:0 за младежите.

В 40-та минута се стигна до равенство след груба грешка на младежкия национал Христо Попадийн, който загуби топката дълбоко в половината на мъжете и опразни зоната си. Последва бърза контраатака на мъжкия национален отбор, точен пас на Антонио Ветов към Николай Димитров, който изпрати топката в мрежата на вратаря и капитан на младежкия национален отбор Георги Китанов - 1:1.

На почивката Ивайло Петев смени 9 играчи, а неговият колега Тони Здравков - 10 играчи. В отбора на мъжете се появиха Станчев, Котев, Георгиев, Велев, Гамаков, Карачанаков, Генов, Бакалов и Макенджиев.
За младежите влязоха Витанов, Ахмедов, Чорбаджийски, Камберов, Марин, Стоев, Семерджиев, Хаджиев, Мисяк и Стамов.

В 70-та минута Стефан Велков и Александър Василев се върнаха на терена, след като Тони Здравков се принуди да направи промените заради контузии на резервните си играчи.

През второто полувреме интересните моменти на терена и пред двамата вратари бяха малко и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:1.

БЪЛГАРИЯ - БЪЛГАРИЯ (U21) 1:1

0:1 Василев (14)
1:1 Димитров (41)

БЪЛГАРИЯ: Владислав Стоянов, Александър Александров, Йордан Минев, Иво Иванов, Михаил Венков, Михаил Александров, Радослав Цонев, Антонио Вутов, Николай Димитров, Лъчезар Балтанов, Исмаил Иса

Резерви:Макенджиев, Станчев, Котев, Георгиев, Велев, Гамаков, Генов, Бакалов, Крумов, Карачанаков

БЪЛГАРИЯ Младежи: Георги Китанов, Александър Василев, Димитър Велковски, Стефан Велков, Юлиян Ненов, Христофор Хубчев, Христо Попадийн, Мики Орачев, Иван Колев, Бекир Расим, Тодор Траянов

Резерви: Костов, Витанов, Ахмедов, Чорбаджийски, Камберов, Марин, Стоев, Семерджиев, Хаджиев, Мисяк, Стамов