България допусна нова срамна загуба на турнира "Кирин къп"! Този път нашите бяха разбити с 0:4 от Дания на стадион "Суита Сити", като с хеттрик за "червения динамит" се отчете звездата на Тотнъм Кристиан Ериксен.

Той вкара всичките си три гола след почивката, а преди това скандинавците бяха повели чрез Мортен Расмусен, който откри резултата в 39-ата минута. През целия мач възпитаниците на Ивайло Петев се представиха под всякаква критика и нито един път не успяха да затруднят вратаря Каспер Шмайхел и нямаха нито един точен удар. Както и при загубата с 2:7 от Япония в петък, пък защитата игра изключително неориентирано и поражението можеше да е далеч по-изразително.

По този начин България остана на последното 4-то място в турнира с головата разлика 2:11, а Дания завърши на 3-та позиция. По-късно днес е финалът между домакина Япония и Босна и Херцеговина

"Червеният динамит" започна мача по-активно и още до 10-ата минута защитникът Симоне Кяер пропусна два шанса да открие резултата. Първият дойде секунди след първия съдийски сигнал, когато датчанинът засече с глава, но в аут. После скандинавците спечелиха корнер, при който Кристиан Ериксен качи топката на главата на Кяер и сантиметри разделиха бранителя на Фенербахче от гол. България отговори с удар на Димитър Рангелов, който обаче не попадна в целта.

След малко повече от четвърт час игра Дания създаде нова опасност пред вратата на Божидар Митрев, след като Виктор Фишер засече с глава поредно центриране на Ериксен, но топката отново излезе в аут. В 32-ата минута дойде първият точен изстрел в мача. Той отново беше нанесен след корнер, при който Кяер засече с глава от границата на вратарското поле, но право в ръцете на Митрев.

В 34-ата минута "червените" създадоха най-доброто си голово положение до момента, Тогава Пеир Хьойберг стреля отдалеч в долния десен ъгъл, пред Митрев имаше куп играчи, което намали видимостта му, но той все пак успя плонжира и изби с върха на пръстите си.

Логичното се случи 6 минути преди края на полувремето, когато Дания поведе. Фишер центрира прострелно отдясно точно пред вратата, Митрев и защитата се разминаха с топката, след което Мортен Расмусен я засече за 1:0! После Марселиньо обра овациите с отличен проби отдясно, но в решаващия момент кълбото беше избито от краката му.

В 51-ата минута Кристиансен можеше да удвои преднината на Дания с бомбен шут, който мина на милиметри от страничната греда. В следващите минути "червеният динамит" продължи да бъде пълен господар на терена и Хьойберг на два пъти можеше да се разпише, но първият му удар, насочен в горния ляв ъгъл, не попадна в целта, а вторият беше спасен от Митрев.

След почти час игра датчаните спечелиха фаул в близост до ъгъла на наказателното поле, от който Ериксен стреля директно, но за радост, кълбото не намери очертанията на вратата. Скандинавците нанесоха обаче своя удар в 70-ата и в 73-ата минута, когато Ериксен на два пъти прати топката в мрежата след асистенции на Уилям Квикст и Андреас Кристиансен.

Крайното 4:0 фиксира отново Ериксен в 83-ата минута, който вкара впечатляващ гол след нова асистенция на Фишер. Така българският отбор се прибира в София с 11 допуснати гола в два мача.

Дания – България 4:0

1:0 Расмусен (39)
4:0 Ериксен (72, 75, 82)

Дания: 1. Каспер Шмайхел, 2.Петер Анкерсен, 12.Яник Вестергор, 6.Андреас Кристиансен, 3.Симон Кяер, 5.Риза Дурмиси, 23.Пиер Хьойберг, 7.Уилям Квист, 10.Кристиян Ериксен, 20.Мортен Расмусен , 11.Виктор Фишер
Селекционер: А. Харейде

България: 1.Божидар Митрев, 14.Венцислав Василев (79 – 22.Стефан Велев), 16.Иво Иванов, 3.Александър Александров, 15.Васил Божиков, 21.Светослав Дяков, 18.Ивайло Чочев, 17.Георги Миланов (67 – 7.Михаил Александров), 16.Ивелин Попов (81 – 2.Страхил Попов), 10.Марселиньо (76 – 9.Спас Делев), 8.Димитър Рангелов (61 – 23.Венци Христов)
Селекционер: И. Петев

Стадион: "Суита Сити"
Съдия: Б. Уилямс (Австралия)
Жълт картон: Ал. Александров (България)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/AdQwA1f8kTA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>