Галерия

България не успя да стигне до ново чудо в Париж, както направи през 1993 година, когато Емил Костадинов шокира домакините и ни класира за Мондиала в САЩ. Този път „петлите” ни смазаха с 4:1 в световна квалификация за Мондиала в Русия през 2018 година, която бе от Група „А”.

На терена на "Стад дьо Франс" ги нямаше обаче онези футболни герои, отпреди 23 години, а по-скоро футболистчета с големи претенции и доста спорни качества.

Такива, които дни преди мача мрънкаха за по 500 евро заради повиквателните им, вместо да се гордеят, че носят националната фланелка. Тези момчета показаха в този мач, че са едни гелосани чалгари, които не заслужават да носят националната фланелка.

Срещата бе дебютна за новия национален селекционер Петър Хубчев, който реши да направи няколко промени в титулярния състав. Като цяло обаче това даде някакъв импулс, но французите в крайна сметка контролираха изцяло мача и заслужено се добраха до успеха.

Нашите поведоха с гол от дузпа на Мишо Александров в 6-ата минута, но не успяха да задържат аванса си особено много. Това бе и единственият ни точен удар към френската врата.

Гамейро изравни в 23-ата минута, а три след това и Пайе се разписа за пълния обрат. Глупава грешка на Пиргов ни коства още едно попадение – този път дело на Гризман в 38-ата минута. В 59-ата минута пък Гамейро вкара второто си попадение.

Така родните национали за пореден път ни направиха на резил, след като допуснаха три гола у дома срещу Люксемург в първата световна квалификация. За пореден път се видя също, че явно с този национален отбор стигаме нивото на най-слабите тимове в Европа.

Мнението  на Боби Михайлов, че няма да сме първи в групата накрая пък е на път да се случи. След мача с Люксембург шефът на БФС излезе подобаващо почерпен пред медиите и фъфлеше абсурдни неща.

Двубоят започна по изключително добър начин за родните национали и още в 5-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, след като Саня фаулира Миланов в наказателното поле.

Зад топката застана Мишо Александров, който потърси долния десен ъгъл, а топката срещна страничния стълб и в крайна сметка влезе във вратата.

През следващите минути обаче домакините здраво ни натиснаха и в 9-ата минута Пиргов трябваше да се намесва блестящо след удар на Гамейро, като успя да го блокира по страхотен начин.

Последваха няколко минути без особено интересни положения пред двете врати и с превес на „петлите”.

В 23-ата минута обаче изравнителното попадение падна. Саня успя да центрира прекрасно в наказателното поле и Гамейро от близка дистанция с летящ плонж, с глава, реализира.

Попадението даде импулс на домакините и само три минути след това те стигнаха и до гола на обрата.

Пайе центрира остро в наказателното поле търсейки Гризман, но топката придоби малко странна траектовия и влезе директно във вратата на Стоянов.

В 30-ата минута Дяков пробва удар от границата на наказателното поле, който обаче бе блокиран в противников играч.

Осем минути след това Пиргов направи безумна грешка и шокиращо подаде топката към намиращия се до дъгата Гризман, а звездата на домакините се възползва по най-добрия начин и с плътен удар по земя матира Стоянов и уби всякаква интрига.

До почивката не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

След полувремето нямаше промени в двата състава, а Кошчелни можеше да увеличи аванса на своите в 49-ата минута, но ударът му с глава бе неточен.

В 57-ата минута Погба отправи страхотен удар от дистанция, но Стоянов бе просто перфектен и успя да избие топката.

Две минути след това обаче милост нямаше - Гризман намери Гамейро пред малкото наказателно поле и нападателят успя да реализира без особени проблеми от близка дистанция.

През следващите минути логично и темпото на игра спадна драстично с оглед на убедителния резултат в полза на домакините.

В 77-ата минута Матюиди нацели лявата греда и пропусна отличен шанс да направи резила за нашите още по-голям.

Резултатът до самия край остана непроменен.

ФРАНЦИЯ – БЪЛГАРИЯ 4:1
0:1 М. Александров 6 дузпа
1:1 Гамейро 23