Младежкият национален отбор на България успя да отстрами мъжете, след като постигна престижна победа с 2:0 над Румъния, а мачът се игра на стадиона в Стара Загора.

Така на практика "лъвчетата" вече имат 2 победи над румънците с един и същ резултат. Това бе последният мач от квалификациите за Евро 2017, за нашите.

Дебютни попадения за нашия тим пък вкараха Тони Тасев и Александър Георгиев.

Успехът над румънците ни донесе второто място в Група 5, но за съжаление нашите не се класираха за еврофиналите.

Toва е най-доброто класиране за нашите от десетилетие насам.

Срещата започна отлично за нашите момчета и в 16-ата минута Василев центрира от фланга, а Десподов засече с глава в лявата греда топката, но тя се върна в краката на Тасев, който от близка дистанция вкара на празна врата.

В 35-ата минута родните национали удвоиха аванса си. Вутов центрира отдясно, а Десподов се размина с топката, но тя стигна до Георгиев, който бе на далечната греда и я засече в мрежата.

Малко след почивката Десподов отправи тежък удар, който бе спасен от стража на противниковия тим.

В 52-ата минута Тудория разтресе гредата, а в следващите минути темпото на игра значително поспадна.

С оглед на лошите атмосферни условия нашите намалиха оборотите.

В последните секунди на срещата Калкан отправи опасен удар, който обаче срещна гредата.

В крайна сметка не се стигна до повече попадения.

България - Румъния 2:0