България U19 завърши наравно с Израел U19. „Лъвчетата” на Ангел Стойков измъкнаха точката в края на мача. Израел поведе през втората част, а в 86-ата минута Петър Генчев изравни. Малко преди това пък Тонислав Йорданов пропусна дузпа. Това бе първи мач за България U19 в Елитния кръг на европейските квалификации.

Освен Израел, в групата на България са още домакините от Франция и Босна и Херцеговина. По-рано тази вечер Босна и Херцеговина поднесе страхотна изненада, побеждавайки „петлите” с 2:0 в първата среща в групата.

За финалите се класира само победителят в групата. Финалите на Евро 2017 ще се проведат от 2 до 15 юли в Грузия.

Първата възможност за гол в мача се откри пред Израел. В 8-ата минута Голан стреля опасно, но Наумов спаси. Българският вратар трябваше да се намесва решително и след два удара на Калайла. Родните национали отговориха с изстрел на Янев, но стражът на израелтяните спаси. Цур успя да парира и удар на Русев.

Тилев пък не сполучи при изпълнението си на фаул. Алмог опита да затрудни Наумов, но не намери очертанията на вратата, както и Калайла малко по-късно. В следващите минути играта се поуспокои, а опасните интересните моменти чувствително намаляха. Чак в 36-ата минута Махамид стреля опасно, но Наумов се справи отлично, както стори това и след удар на Лако. Леви пък не успя да уцели вратата в заключителните минути на полувремето.

Втората част започна равностойно. В 56-ата минута обаче, Израел успя да поведе с точен удар на Абу Фани. Само 120 секунди по-късно, отново той можеше да удвои аванса на своя отбор. Изстрелът му в този случай обаче срещна греда. Наумов пък успя да спаси изстрел на Алмог. Удари на Йорданов и Христов бяха блокирани, преди в 77-ата минута да се отвори нов страхотен шанс пред Израел.

И този пък обаче късметът бе на страната на България, като удар на Алмог срещна за втори път гредата зад Наумов. В 84-ата минута България пропусна страхотен шанс да изравни. Голан фаулира Кръстев в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който обаче не успя да реализира от бялата точка. Само 120 секунди по-късно, българите все пак успяха да изравнят. Точен бе Петър Генчев.

Израел U19 - България U19 1:1
 1:0 Абу Фани (56')
1:1 Петър Генчев (86')

България: 1. Даниел Наумов, 5. Петър Генчев, 2. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 4. Ангел Лясков, 22. Иван Тилев (61’ - 19. Станислав Иванов), 7. Ивайло Найденов, 8. Георги Янев, 16. Калоян Кръстев (90' - 3. Васил Добрев), 10. Георги Русев, 9. Тонислав Йорданов (90’ - 11. Светослав Ковачев)

Резерви: 12. Петър Петров, 3. Васил Добрев, 6. Ивайло Климентов, 11. Светослав Ковачев, 14. Стивън Славков, 19. Станислав Иванов, 21. Асен Чандъров

Селекционер: Ангел Стойков