Юношеският национален отбор до 19 години завърши участието си на Евро 2017 в Грузия с високо вдигната глава след 1:1 срещу Холандия в последен мач от група B на турнира.

Точката стигна на холандците да се класират на полуфинал, след като Англия игра феърплей и отнесе Германия с 4:1 в другия мач от групата. „Лалетата” ще мерят сили с победителя от група А Португалия в сряда вечер в спор за място на финала.

След като България загуби с 0:2 от Англия и 0:3 от Германия, тази вечер Ангел Стойков направи две промени в своите 11. Васил Добрев замени наказания Андреа Христов, който беше изгонен с директен червен картон при едната дузпа за Германия, а Станислав Иванов влиза на терена вместо Тонислав Йорданов.

След нулева първа част България допусна елементарен гол в началото на второто полувреме. Петко Христов подари топката на Родни Конголо, който овладя и го подмина на скорост, а после вкара от малък ъгъл през краката на Даниел Наумов за 1:0.

Мигът на нашите момчета обаче дойде само 5 минути по-късно и Георги Русев се разписа за 1:1 след центриране на Георги Янев от свободен удар. Българските национали до 19 години вкараха гол на еврофинали за първи път от осем мача насам.

Калоян Кръстев беше близо до това да донесе победата на България, но холандският страж Билоу изби в ъглов удар.

Холандия U19 - България U19 1:1
1:0 Родни Конголо 50'
1:1 Георги Русев 55'

Съставите на Холандия и България:

Холандия: Джъстин Билоу, Тристан Декер, Армандо Обиспо, Юрих Каролина, Дани де Вит, Тюн Коопмайнерс, Навайо Бакбоорд, Джей-Рой Грот, Ферди Кадиоглу, Джавайро Диросун, Родни Конголо
Резерви: Маартен Паес,  Робин Цвартенс, Бой Кемпер, Че Нънели, Джъстин Лонвийк, Ноа Ланг, Йоел Пиру
Селекционер: Маартен Стекеленбург

България: Даниел Наумов (к) -  Петър Генчев, Петко Христов, Васил Добрев, Ангел Лясков, Георги Янев, Ивайло Найденов, Иван Тилев, Георги Русев, Калоян Кръстев, Станислав Иванов
Резерви: Димитър Шейтанов, Мариян Димитров, Ивайло Климентов, Матео Стаматов, Светослав Ковачев, Тонислав Йорданов