Защитникът на България Страхил Попов заяви, че ранният гол на Холандия е оказал голямо влияние върху крайния изход на световната квалификация.

Галерия

"Лалетата" спечелиха с 3:1 в Амстердам, след като поведоха още в 7-ата минута чрез героя на мача Дейви Пропер.  "И преди мача си говорихме, че е много важно да устискаме в началото, не допуснем гол в първите 20 минути. След това напрежението щеше да е върху тях. Но допуснахме това попадение. Според мен, с малко повече спокойствие можеше да се получи. Имахме положение, ударихме греда. Ако бяхме вкарали това положение, първото полувреме да завърши при равен резултат, нещата щяха да са по-различни. Второто полувреме допуснахме още един гол. Но успяхме да се върнем в мача и имахме положения за 2:2. За съжаление стана 3:1. Показахме, че имаме сили да се борим с такива отбори. Говорихме си, че Холандия са доста активни по крилата. Имахме проблеми с дублиранията, които правиха. За съжаление не успяха да се ориентираме правилно в ситуациите. Не бива да правим такива грешки, защото големите отбори те наказват", заяви Страхил Попов.