Родните национали до 19 години надвиха връстниците си от Фарьорските острови с 2:0 в европейска квалификация, която се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

По този начин "лъвчетата" записаха нови три точки, а попаденията за успеха бяха дело на Андреа Христов в 46-ата минута и на Калоян Кръстев в 59-ата.

Днешният успех почти на 100% ще класира момчетата на Ангел Стойков за Елитния кръг, а от там младоците ще имат и шансове да се класират за Евро 2018 във Финландия.

Като цяло двубоят започна добре за нашите момчета и още в 4-ата минута Кръстев бе близо до гола, но нацели греда след удар от дистанция.

Броени минути след това негов удар бе отразен от противниковия вратар, а до почивката нашите имаха още няколко шанса, но Томбак и Кръстев не успяха да вкарат положенията си.

Второто полувреме започна страхотно за нашите момчета и след само 60 секунди игра Андреа Христов се разписа след центриране на Иван Тилев от корнер и удар с глава.

В 59-ата минута и Кръстев бе точен с удар от близка дистанция, а до края срещата просто се доиграваше.