Макар че дебютът за сезона на Коби Брайънт бе отложен, баскетболистите на ЛА Лейкърс се справиха със Сакраменто, печелейки със 106:100 като гости.

Очакваше се, че гардът може да запише първо участие през кампанията в този мач, но сега това най-вероятно ще стане в неделя, когато Езерняците ще срещнат Торонто.

Пау Гасол и Джоди Мийкс вкараха по 19 точки за победителите, а Стейв Блейк добави 13 и 10 асистенции за успеха, който подобри баланса на отбора до 10-9.

Гостите направиха обрат, след като изоставаха с 10 точки малко преди края на третата част. Серия от 11 поредни точки в последната им помогна да излязат напред, а в края Мийкс вкара 2 важни тройки, с втората от които даде аванс на отбора си от 101:97 малко повече от минута преди сирената.

Кралете имаха сериозно предимство в борбата под двата коша с 51-36, но това не им помогна и те продължават да бъдат едва с 4 победи от 17 срещи досега през кампанията.

Останалите резултати: Вашингтон – Милуоки 105:109 (прод), Шарлът – Филаделфия 105:88, Бостън – Денвър 106:98, Ню Йорк – Орландо 121:83, Ню Орлийнс – Оклахома Сити 95:109, Хюстън – Голдън Стейт 105:83, Финикс – Торонто 106:97, Портланд – Юта 130:98 (Блейзърс вкара 17 тройки от 23 опита).