Коби Брайънт навлиза във все по-добра форма. Тази нощ гардът наниза 21 точки при стрелба от игра 9 от 18 и помогна на ЛА Лейкърс да спечели гостуването си в Мемфис с 96:92.

Това бе втората победа за Езерняците след завръщането на техния лидер от 6 мача. Тимът обаче остават с отрицателен баланс – 12-13 и на този етап е извън зоната на плейофите.

„Доволен съм, защото бях пазен от много агресивен защитник като Тони Алън, но въпреки това вкарах няколко стрелби с отскок и това показва, че навлизам във форма“ заяви Брайънт.

Той наниза ключова тройка 2 минути и половина преди края, с която направи резултата 91:85 и до голяма степен реши мача. Преди това домакините почти заличиха изоставане от 11 точки, но така и не стигнаха до обрат и са с баланс 10-14.

Пау Гасол реализира 21 точки за калифорнийци, като бе солиден и вкара 9 от 12 опита от игра. Ник Йънг се включи отлично от пейката с 18 точки, а Джоди Мийкс реализира 13.

Останалите резултати: Шарлът – Сакраменто 95:87, Денвър – Оклахома Сити 93:105 (7-и пореден успех за Тъндър), Голдън Стейт – Ню Орлийнс 104:93 (Андре Игуодала се завърна след контузия за Уориърс с 2 точки за 17 минути).