Шампионите на НБА от Маями Хийт направиха още една стъпка към подобряването на 40-годишен рекорд в Лигата.

Те победиха за 18-и път поред съперник от Западната конференция, след като се справиха със Сакраменто със 122:103 и се приближиха още повече до постижението на Бостън Селтикс от 20 последователни триумфа от 1973 година.

След домакинството си на Атланта в понеделник Горещите имат 4 поредни гостувания на отбори от Запада (ЛА Лейкърс, Сакраменто, Портланд и Денвър) и ще имат възможност да подобрят рекорда.

ЛеБрон Джеймс вкара 18 точки за победителите, но ще се запомни със страхотната забивка през новобранеца Бен Маклемор, който имаше неблагоразумието да застане на пътя му и да опита да изпроси фаул в нападение. ЛеБрон почти го прескочи, като коляното му стигна до брадата на Маклемор. Крис Бош наниза 25, а Дуейн Уейд се отчете с 20.

Кралете успяха да вкара страхотните 58% от стрелбите си от игра и въпреки това паднаха с 19 точки, което също е за отбелязване. За последен път един тим стреля толкова добре и губи през април 1986-а, когато Финикс успява в 61% от опитите си, но пада от Сакраменто със 100:119. Маями дръпна с 98:82 след третата част и си гарантира триумфа.

Останалите резултати: Филаделфия – Бруклин 121:120 (прод, като в мача имаше 31 смени на водачеството и 21 изравнявания), Атланта – Юта 118:85, Кливланд – Милуоки 114:111 (прод. и 39 точки от Кайри Ървин), Детройт – Шарлът 106:116, Далас – Торонто 108:109 (прод), Денвър – Финикс 99:103 (Сънс губеха с 21 точки малко преди почивката), ЛА Лейкърс – Минесота 104:91.