И на 35 години Дирк Новицки не е забравил да бележи. Германецът напомни за най-добрите си години, като наниза 40 точки за успеха на Далас над Ню Орлийнс със 110:107. Последният път, когато той достигна до тази граница бе през април 2012-а срещу Юта.

През първото полувреме нищо не предвещаваше подобно нещо, тъй като Новицки започна със стрелба от игра 2 от 9. В третата четвърт обаче се развихри и отбеляза 7 поредни изстрела, като завърши с 20 точки през периода. Той бе 15 от 16 от наказателната линия в мача.

Маверикс (22-16) обаче се измъчиха, докато пречупят Пеликаните. След равенство 99:99 тексасци вкараха 7 поред, но гостите се приближиха до 107:108 в последните секунди.

Хосе Калдерон отбеляза два фаула, а при последната възможност Монтей Елис не позволи на Остин Ривърс да стреля от дистанция, за да запази успеха. Повторенията обаче показаха, че ръката на Елис е през двете ръце на съперника и това е категорично нарушение, което обаче по някаква причина не бе отсъдено.

Останалите резултати: Торонто – Бруклин 96:80 (Раптърс спря серията на Нетс от 5 поредни успеха), Детройт – Финикс 110:108, Филаделфия – Ню Йорк 92:102 (4-и пореден триумф за Никс), Чикаго – Шарлът 103:97, Оклахома Сити – Милуоки 101:85, Денвър – Орландо 120:94, Портланд – Бостън 112:104 (8-о поредно поражение за Селтикс).