Предишният път, когато Хюстън мина границата от 70 точки след първото полувреме, отбеляза едва 19 през второто. Този път нямаше подобен срив.

Ракетите сразиха Портланд със 126:113 у дома и спряха серията на съперника от 5 поредни успеха. Чандлър Парсънс наниза рекордните си за сезона 31 точки, а Дуайт Хауърд добави още 24 за триумфа.

„Просто останахме концентрирани през цялото време. Старахме се в защита и нещата се получиха“ заяви Джеймс Хардън, който помогна с 22 точки.

Тексасци имаха аванс от 15 точки на почивката, а в третата част когато Портланд на няколко пъти свали разликата под 10, те отново дръпваха. Ламаркъс Олдридж отбеляза 27 точки и взе 20 борби за Пионерите, а Деймиън Лилард вкара 24, но слабата защита провали отбора.

Останалите резултати: Мемфис – Ню Орлийнс 92:95 (Пеликанс спряха серията си от 8 поредни поражения и прекъснаха поредицата на Гризлис от 5 последователни триумфа), Голдън Стейт – Индиана 94:102 (Пейсърс дръпнаха с 20 точки, а след тона удържаха опита на Уориърс за обрат).