Денят в НБА бе силно драматичен, като няколко мача бяха решение в самия край. 3 двубоя завършиха само с точка разлика, а един след продължение.

В Бруклин Мирза Телетович наниза 34 точки и помогна на Нетс да победи Далас със 107:106 и така тимът подобри баланса си през януари на 9-1. Домакините водеха с 11 точки по-малко от 5 минути преди края, но трябваше да потреперят преди да спечелят.

В Хюстън Чандлър Парсънс постави рекорд в Лигата с 10 тройки за едно полувреме, като ги наниза във вторите две четвърти и завърши с 34 точки, но Ракетите паднаха от Мемфис с 87:88.

Минесота пък спечели гостуването си на Голдън Стейт след 121:120. Кевин Мартин  вкара от крилото победния кош, а Харисън Барнс пропусна от чиста позиция със сирената за Уориърс, който загуби за трети път поред у дома. Мартин и Кевин Лав вкараха по 26 точки за Вълците, които спечелиха първия си мач за сезона, решен с по-малко от 4 точки разлика.

Интересно бе и в Сакраменто, където без Руди Гей и ДеМаркъс Къзънс Сакраменто почти победи Индиана. Кралете водеха със 17 точки във втората част, но загубиха след продължение със 111:116. Пол Джордж вкара 36 точки за победителите, като изравни 15 секунди преди сирената, когато реализира тройка, а бе и фаулиран и успя от наказателната линия. Маркъс Торнтън с 42 и Айзея Томас с 38 бяха най-резултатни за домакините.

Останалите резултати: Атланта – Сан Антонио 79:105, Кливланд – Милуоки 93:78, Чикаго – ЛА Клипърс 95:112, Орландо – ЛА Лейкърс 114:105, Филаделфия – Торонто 95:104, Детройт – Ню Орлийнс 101:103, Финикс – Вашингтон 95:101.