Стивън Къри отбеляза 8 тройки и завърши с 44 точки, извеждайки Голдън Стейт до победа като гост над Юта с 95:90.

Така Уориърс развалиха празника на домакините, които на почивката на мача почетоха легендарния си треньор Джери Слоун, като издигнаха в залата номер 1223. Това е общият брой победи на специалиста от редовния сезон – 1127 и плейофите – 96 начело на Джазмените в периода 1988-2011.

Карл Малоун, Джон Стоктън и дългогодишният му помощник Фил Джонсън се изказаха по време на церемонията, която на няколко пъти бе прекъсвана от бурни овации.

„Чувствам се най-големия късметлия в професията да работя с подобни играчи и в такъв отбор“ заяви развълнуваният Слоун, който изведе Юта до два финала през 1997 и 1998, но и в двата случая Майкъл Джордън и Чикаго спря отбора му към титлата.

Домакините силно искаха да спечелят и водеха със 77:68 в началото на последната четвърт, но серия от 12 поредни точки на гостите ги изведе напред в средата на периода. Юта поведе с 88:87 2,17 минути преди края, но Голдън Стейт вкара следващите 8 точки и си гарантира успеха.

Останалите резултати: Орландо – Милуоки 113:102, Филаделфия – Атланта 99:125, Минесота – Мемфис 90:94, Далас – Сакраменто 107:103, Денвър – Торонто 90:100, ЛА Лейкърс – Шарлът 100:110.