След победите си над Оклахома Сити и Портланд баскетболистите на Вашингтон искаха да вземат скалпа и на другия водещ отбор от Западната конференция – Сан Антонио, само че Шпорите се оказаха костелив орех.

Тим Дънкан вкара 31 точки, Пати Милс добави 23, а Дани Грийн се отчете с 22 и тексасци спечелиха гостуването си в столицата със 125:118 след 2 продължения. Те загубиха Тони Паркър на почивката заради проблем в кръста, а освен това играха още без Ману Джинобили и Кауай Ленърд, които също са с травми.

„Това е една от най-добрите ми победи в кариерата и казвам това напълно откровено“ заяви треньорът Грег Попович, чийто тим не е губил от Уизърдс от ноември 2005-а, като серията му достигна до 16 поредни победи.

Сан Антонио губеше със 17 точки през първото полувреме, но успя да направи обрат. В края на редовното време Марко Белинели и Пати Милс пропуснаха от чисти позиции да донесат победата. В първото продължение гостите имаха аванс от 7 точки 2 минути преди края и от 6 по-малко от минута до сирената, но отлична игра на Джон Уол, завършил с 29 точки, осигури нови 5 минути игра.

В тях Дани Грийн наниза ключова тройка да 122:117 минута и 16 секунди преди края и това се оказа краят за Уизърдс, които отново са равен баланс победи – загуби при 24-24. Сан Антонио е 36-13.

Останалите резултати: Филаделфия – Бостън 108:114, Орландо – Детройт 112:98, Ню Йорк – Портланд 90:94, Хюстън – Финикс 122:108 (34 точки и 14 борби за Дуайт Хауърд), Мемфис – Далас 96:110, Ню Орлийнс – Атланта 105:100, Оклахома Сити – Минесота 106:97 (победа №40 за Тъндър), Денвър – Милуоки 110:100, Сакраменто – Торонто 109:101.