Крис Пол се завърна в игра след малко повече от месец отсъствие заради контузия в рамото и това веднага се отрази на ЛА Клипърс.

Ножиците поведоха с 46:15 след първата четвърт в мача срещу Филаделфия, след което стигнаха очаквано до триумф със 123:78.

„Страхотно е, че отново мога да играя. Когато си извън терена ти минават много неща пред главата, но нищо не може да се сравни с усещането да си в игрището” заяви Пол, който завърши със 7 точки и 8 асистенции за 23 минути.

Без него калифорнийци бяха с баланс 12-6 и се справиха общо взето добре, но с Пол в състава са съвсем различен тим. Блейк Грифин се отчете с 26 точки и 11 борби, а Джамал Крофърд реализира 21 за убедителния триумф.

„Той просто даде тон. Даде енергия на останалите още преди началато на двубоя и накара другите да играят по-силно” коментира Крофърд. Успехът бе рекорден в историята на Клипърс. Предишният бе с 39 точки разлика срещу Чикаго в края на ноември.

Домакините вкараха първите 13 точки в двубоя, а в средата на третата четвърт разликата достигна изумителните 56 точки при 89:33.

Останалите резултати: Бостън – Далас 91:102, Кливланд – Мемфис 91:83 (прод), Бруклин – Ню Орлийнс 93:81, Вашингтон – Сакраменто 93:84.