Шампионът Байерн Мюнхен получи сребърната салатиера, която заслужи за рекордната четвърта поредна титла на Германия. Това стана след успеха на баварците с 3:1 над опашкаря Хановер в последния кръг.

Галерия

Марио Гьотце беше един от най-добрите на терена и напълно заслужено се отличи с два гола. Преди това Роберт Левандовски откри резултата и завърши кампанията с 30 гола, ставайки първия футболист от 1977 година насам с подобно постижение.

Вицешампионът Борусия Дортмунд не успя да зарадва феновете си с победа в последния домакински мач, завършвайки 2:2 с Кьолн. Все пак добрата новина е, че рурци постигат третия сезон в историята си, в който нямат загуба на свой терен.

Доста по-интересно беше в долната половина на таблицата. В директен мач за оцеляване Вердер Бремен удари Айнтрахт Франкфурт с 1:0, а в герой се превърна защитникът Папи Джилободжи, пратил кълбото в мрежата в 88-ата минута.

Шампионът от 2007 година Щутгарт падна с 1:3 от Волфсбург и изпадна, заемайки предпоследно място. За последно швабите бяха във Втора Бундеслига през 1977 година.

Аугсбург - Хамбургер 1:3
1:0 Финбогасон - 11'  1:1 Грегорич - 36'  1:2 Н. Мюлер - 62'  1:3 Грегорич - 75'

Байер Леверкузен - Инголщадт 3:2
0:1 Леки - 16'  1:1 Арангис - 32'  2:1 Кампъл - 37'  3:1 Ки4слинг - 61'  3:2 Хартман - 69', дузпа

Дармщадт - Борусия Мьонхенгладбах 0:2
0:1 Азар - 31'  0:2 Хаан - 63'

Хофенхайм - Шалке 1:4
0:1 Хунтелаар - 7'  0:2 Чупо-Мотинг - 15'  1:2 Ут - 41'  1:3 Сане - 56'  1:4 Шер - 89', автогол

Майнц - Херта 0:0

Волфсбург - Щутгарт 3:1
1:0 Арнолд - 11'  2:0 Шюрле - 29'  2:1 Дидави - 78'  3:1 Шюрле - 90'