В 23-ия кръг от Примера дивисион водещите отбори спечелиха мачовете си, макар и по различен начин.

Лидерът Реал Мадрид се наложи с 2:0 над Еспаньол у дома, а голямата новина бе завръщането на Гарет Бейл. Уелсецът бе почти 3 месеца извън терените, но сега получи 20 минути на терена, които му бяха достатъчни, за да отбележи втория гол за своите след пас на Иско.

Преди това халфът бе изработил и първото попадение, което бе дело на Алваро Мората, който оправда титулярното си място, след като Зинедин Зидан реши да направи някои ротации.

Барселона се измъчи срещу новака Леганес, преди да се наложи с гол от дузпа в самия край, но тимът отново разочарова и получи освирквания. Феновете определено не очакваха подобно представяне след резила срещу ПСЖ, така че напрежението върху Луис Енрике се засилва.

Севиля и Атлетико също триумфираха, като за отбелязване е успехът на Дюшекчиите с 4:1 на в Хихон, където Кевин Гамейро реализира един от трите най-бързи хеттрика в историята на испанския футбол, вкарвайки трите гола за 5 минути между 80-ата и 85-ата.

Валенсия се отдалечи на 7 точки от опасната зона след хубав успех над Атлетик Билбао с 2:0 и ще посрещне в добро настроение Реал в отложения двубой на „Местая“ в сряда.