24-ия кръг в Примера дивисион не донесе размествания в челото, след като лидерите отново спечелиха мачовете си.

Барселона записа поредния си разгром, след като отнесе Селта с 6:1, макар че последните 4 гола паднаха след 75-ата минута и на почивката резултатът бе равен.

Луис Суарес се отчете с хеттрик и 2 асистенции, а двубоят ще бъде запомнен и с дузпата, която Меси изпълни, отклонявайки топката към уругваеца, който реализира третия си гол в мача.

Реал Мадрид победи с 4:2 Атлетик Билбао, след като също гостите дадоха сериозен отпор и заличиха ранния си пасив, а след това имаха и добри положения, преди в крайна сметка столичани да вкарат два гола до почивката и така да си гарантират и успеха.

Атлетико постигна поредния си пестелив успех, след като с ранен гол на Фернандо Торес спечели гостуването си на Хетафе, за да остане на 3 точки от Барса. Каталунците обаче през тази седмица ще изиграят своя отложен сблъсък със Спортинг Хихон, така че е много вероятно да дръпнат с 6 точки.

Иначе кръгът ще се запомни с първата победа на Валенсия след 12 поредни мача без успех. Триумфът над Еспаньол с 2:1 трябваше да дойде след обрат, но Гари Невил най-после си отдъхна и тимът успя да се отдалечи на 7 точки от опасната зона, след като се бе смъкнал съвсем близо до нея.

Ето и всички резултати от кръга

Спортинг Хихон – Райо Валекано    2:2
1:0 Гереро 5’, 1:1 Федор 39’, 2:1 Халилович 45+1’, 2:2 Хосабед 58’

Реал Мадрид – Атлетик Билбао    4:2
1:0 Брайънт 3’, 1:1 Ерасо 10’, 2:1 Хамес 37’, 3:1 Кроос 45’, 4:1 Роналдо 87’, 4:2 Елустондо 90’

Барселона – Селта    6:1
1:0 Меси 28’, 1:1 Гуидети 39’ дузпа, 2:1 Суарес 59’, 3:1 Суарес 75’, 4:1 Суарес 81’, 5:1 Ракитич 81’, 6:1 Неймар 91’