27-ият кръг на Примера дивисион предложи промяна в челото, след като Барселона допусна загуба от Депортиво с 1:2 и сдадe първото място.

Без контузения Неймар, каталунците явно бяха изтощени емоционално от двубоя с ПСЖ и паднаха в Лигата за първи път от началото на октомври, което може да се окаже фатално в стремежа им към нова титла.

Луис Суарес се разписа, но за първи път от януари 2013-а неговият тим не успя да спечели, когато той е реализирал. Преди този мач той имаше попадение в 72 мача за Барса, от които победите бяха 67.

„Не сме роботи“ обяви защитникът Жерард Пике и наистина е прав, но това бе мач, който трябваше да бъде спечелен. Депортиво обаче се наслади на първия си успех над Барса от сезон 2007-08, като записа 4-и пореден мач без загуба при новия треньор Пепе Мел и дръпна с 8 точки пред опасната зона.

Реал Мадрид се възползва и макар и трудно надви Бетис с 2:1, за да се върне на върха с 2 точки пред Барселона и мач в запас. Серхио Рамос за пореден път бе герой, след като реализира победния гол с глава десетина минути преди края.

Преди това вратарят Кейлор Навас допусна груба грешка, като си отбеляза автогол, за да даде аванс на севилци, но в края се реваншира като направи отлично спасяване. Кристиано Роналдо също се разписа, за да могат хората на Зинедин Зидан отново да изглеждат като основни претенденти за короната.

Второто поредно равенство на Севиля сякаш окончателно остави отбора извън борбата за върха, а Атлетико диша малко по-спокойно на четвъртата позиция, тъй като Реал Сосиедад загуби баското дерби с Атлетик и остана на 4 точси от Дюшекчиите, на колкото е и Виляреал.

Eто и всички резултати от кръга:

Еспаньол – Лас Палмас    4:3
1:0 Давид Лопес 1, 1:1 Лемос 31, 2:1 Морено 45+1, 2:2 Лемос 49, 3:2 Пиати 53 дузпа, 4:2 Хурадо 74, 4:3 Гарсиа 84

Валенсия – Спортинг Хихон    1:1
0:1 Чоп 60, 1:1 Мунир 85

Севиля – Леганес    1:1
0:1 Габриел 3, 1:1 Йоветич 43

Малага – Алавес        1:2
0:1 Федал 39, 1:1 Хуан Карлос 71, 1:2 Едгар Мендес 91

Гранада – Атлетико М    0:1
0:1 Гризман 84