Лацио и Рома спечелиха двубоите си от 28-ия кръг на Серия „А“. „Орлите“ спокойно надиграха Верона с 2:0 у дома, за да постигнат шеста поредна победа, докато „вълците“ излъгаха с 1:0 Чезена като гост и прекъснаха серията си от 5 поредни срещи без успех.

Шампионът Ювентус върви уверено към четвърта поредна титла, след като надделя с 1:0 у дома над Дженоа с феноменален гол на вездесъщия Карлос Тевес.

Не такова е положението на Интер, който записа четвърти мач без победа. „Нерадзурите“ паднаха с 0:1 от Сампдория на стадион „Луиджи Ферарис“, въпреки че изиграха най-добрите си 90 минути от много време насам.

Другият милански гранд – Милан, може да си отдъхне няколко дни след победата с 3:1 над Каляри на празния „Сан Сиро“.

Интрига за титлата в Серия „А“ отдавна няма, но за сметка на това битката за участие в Шампионска лига ще бъде напечена до края на сезона.

20.Парма 9

В следващия кръг на 4 април от 13:30 ч.: Рома – Наполи, от 16:00 ч.: Аталанта – Торино, Каляри – Лацио, Дженоа – Удинезе, Интер – Парма, Палермо – Милан, Сасуоло – Киево, Верона – Чезена, от 19:30 ч.: Фиорентина – Сампдория, от 22:00 ч.: Ювентус – Емполи.