28-ият кръг на Примера дивисион не донесе промяна в челото, след като Реал Мадрид и Барселона спечелиха мачовете си.

Белите взеха традиционно неудобното си гостуване в Билбао, побеждавайки Атлетик с 2:1 след голове на Бензема и Каземиро.

Попадението на бразилеца падна малко след изравнителния гол на Ариц Адурис за домакините, като за пореден път столичани имаха успех при статично положение. Впоследствие местните медии изчислиха, че от началото на сезона отборът е спечелил 12 точки при такива ситуации.

Ден по-късно Барселона се поизмъчи, но се справи с Валенсия у дома с 4:2. След първото полувреме резултатът бе 2:2, като гостите поведоха, каталунците обърнаха, но техният бивш играч Мунир реализира изравнителен гол в края.

След паузата домакините взеха своето, подпомогнати и от това, че играха с човек повече, тъй като Мангала бе изгонен в края на първата част за нарушението си при дузпата срещу Луис Суарес.

Интересна става битката за третото място, защото Атлетико спечели с 3:1 срещу Севиля у дома и вече е на 2 точки от андалусийци. Антоан Гризман бе в основата на триумфа, а това бе третият пореден двубой без победа на Севиля, като седмицата определено бе разочароваща за тях.

Барселона – Валенсия       4:2
0:1 Мангала 29, 1:1 Луис Суарес 35, 2:1 Меси 45 дузпа, 2:2 Мунир 45+1, 3:1 Меси 52, 4:2 Андре Гомес 89