31-ият кръг в Примера дивисион може да се окаже ключов за титлата, след като Барселона пропусна да се възползва от грешната стъпка на Реал.

Лидерът направи 1:1 срещу Атлетико в мадридското дерби и така загуби  2 точки. Дюшекчиите търсеха четвърти пореден триумф на „Бернабеу“, но се спасиха от загуба едва в края, когато Антоан Гризман реализира.

Преди това Пепе бе открил за Белите малко след почивката, но след това при една ситуация се оказа с две пукнати ребра, което поставя проблеми на Зидан в центъра на защитата, тъй като и Варан е с травма.

Така разликата стана 3 точки преди гостуването на Барса в Малага, което обаче завърши с шокиращото 2:0 за андалусийци. Каталунците играха слабо и допуснаха четвъртото си поражение през сезона в Лигата.

Освен това Неймар бе изгонен с два жълти картона, а след мача Луис Енрике обвини съдията за поражението, което постави тима в много трудна позиция, тъй като Реал е и мач по-малко.

Севиля спря серията си от лоши резултати и се върна на победния път след 4:2 срещу Депортиво, като се приближи на точка от Атлетико в борбата за третото място.

Три последователни победи записаха Ейбар и Валенсия, като баските са в битката за Топ 6, а Прилепите са 12-и, като победата им срещу Гранада означаваше, че треньорът на домакините Лукас Алкарас ще бъде уволнен. На негово място дойде изненадващо легендата на Арсенал Тони Адамс, който ще опита да спаси тима в оставащите мачове, но разликата е 7 точки до 17-ото място.

Севиля – Депортиво    4:2
1:0 Йоветич 1, 1:1 Какута 4, 2:1 Сарабиа 9, 2:2 Какута 25, 3:2 Кореа 32, 4:2 Бен Йедер 88

Лас Палмас – Бетис        4:1
1:0 Висенте Гомес 44, 2:0 Боатенг 49, 3:0 Виера 62, 4:0 Хесе 83 дузпа, 4:1 Наваро 88

Реал Сосиедад – Спортинг Х    3:1
1:0 Уилиан Хосе 3, 2:0 Хуанми 27, 3:0 Юри 77, 3:1 Ечиеджиле 87