Байерн Мюнхен подпечата рекордна пета поредна и общо 27-а титла на Германия, разгромявайки закъсалия Волфсбург с 6:0 като гост. С два гола се отличи Роберт Левандовски, който отново излезе начело в листата на най-точните стрелци.

Триумфът на баварския колос стана възможен заради издънката 0:0 на втория в класирането РазенБалшпорт Лайпциг срещу предпоследния Инголщадт.

Борусия Дортмунд продължи да играе на приливи и отливи, като този път разочарова своите фенове при нулевото равенство с Кьолн. Така за шести пореден шампионатен мач "козлите" се оказаха непобедени срещу вицешампионите.

Галерия

Грешната стъпка на Дортмунд ги прати на четвърта позиция, защото в неделя Хофенхайм надви Айнтрахт с 1:0 след гол на Хюбнер в последната минута. Така Хофе вече е трети и ще гостува идната седмица на стадион "Сигнал Идуна Парк" в доста по-благоприятна позиция в борбата за директното участие в групите на Шампионската лига.

Вдъхновеният Вердер Бремен пък продължава с изумителното си представяне през пролетта. Намиращият се в тежко състояние през зимата клуб надви Херта с 2:0 и зае шестото място, само на точка от петите в таблицата берлинчани. За Вердер това е девета победа в последните 11 мача, в които тимът не познава поражението.

Ето всички резултати от кръга:

Байер Леверкузен - Шалке 1:4
0:1 Бургщалер - 6'  0:2 Хьоведес - 10'  0:3 Шьопф - 18'  0:4 Бургщалер - 50'  1:4 Кислинг - 69'

Волфсбург - Байерн Мюнхен 0:6
0:1 Алаба - 19'  0:2 Левандовски - 36'  0:3 Левандовски - 45'  0:4 Робен - 66'  0:5 Мюлер - 80'  0:6 Кимих - 85'

Аугсбург - Хамбургер 4:0
1:0 Алтънтоп - 28'  2:0 Алтънтоп - 42'  3:0 Макс - 76'  4:0 Бобадия - 85'

Хофенхайм - Айнтрахт Франкфурт 1:0
1:0 Хюбнер - 90'