Реал Мадрид дочака първата си титла на Испания от 2012-а година, след като в последния кръг спечели с 2:0 гостуването си в Малага и така триумфира за 33-и път в историята си.

Белите се нуждаеха от точка, за да останат на върха, но още във 2-ата минута Кристиано Роналдо ги успокои с попадение след пас на Иско. Андалусийци се бореха здраво и на няколко пъти притесниха столичани, но след паузата Бензема ги довърши с втори гол, при който обаче останаха съмнения за засада.

В крайна сметка въпреки че от мачовете с Барса взеха само точка Белите загубиха един двубой по-малко от каталунците и с 93 точки триумфираха.

В последния си мач детронираните шампиони изостанаха с 0:2 от Ейбар у дома, но успяха да направят обрат в последните 20 минути и спечелиха с 4:2. Преди това Меси вкара два гола и единият от дузпа, след като преди това бе пропуснал наказателен удар за смешно падане на Алба в пеналта. Аржентинецът е голмайстор на Лигата, което така или иначе бе ясно отдавна.

След седмица ще стане ясен и новият треньор на Барса, след като президентът Бартомеу обяви, че той ще бъде обявен веднага след финала за Кралската купа. Фаворит за поста е наставникът на Атлетик Билбао Ернесто Валверде.

Фернандо Торес вкара два гола при победата на Атлетико Мадрид над Атлетик Билбао с 3:1, за да могат Дюшекчиите да изпратят „Висенте Калдерон“ с победа. Те се местят в нов дом от новия сезон, като е много вероятно Диего Симеоне да продължи да ги води.

Загубата остави баските извън Лига Европа за сметка на местния съперник Реал Сосиедад, който направи равенство срещу Селта и завърши 6-и, като заедно с Виляреал ще играе във втория по сила европейски турнир.

Барселона – Ейбар    4:2
0:1 Инуи 7, 0:2 Инуи 61, 1:2 Хунка 63 автогол, 2:2 Луис Суарес 73, 3:2 Меси 75 дузпа, 4:2 Меси 92

Малага – Реал Мадрид    0:2
0:1 Роналдо 2, 0:2 Бензема 55