Българското крило Александър Тонев трябваше да напусне терена още в 9-ата минута, след като получи мускулна контузия във вчерашния мач на Кротоне при гостуването на Аталанта в 5-ия кръг на Серия А.

По всяка вероятност става дума за същата травма на подбедрицата, която го извади от мачовете на България срещу Швеция и Холандия в септемврийските квалификации. Смяташе се, че проблемът е решен и Тонев започна пълноценни тренировки през миналата седмица. Снощи обаче беше принуден отново да излезе рано-рано от игра. По-късно днес той ще бъде подложен на резонанс, за да се установи сериозността на травмата.

Иначе Кротоне беше сразен с 1:5 от стабилния отбор на Аталанта и остана на предпоследното 19-о място с 1 точка. Румънецът Адриан Стоян влезе на мястото на Сашо Тонев и в 70-ата минута подаде за почетния гол на тима, дело на на Марко Туминело при 0:4. Алехандро Гомес вкара два пъти за синьо-черните от Аталанта, а Йосип Иличич се отличи с гол и пас. С тази победа Аталанта е на 9-о място със 7 точки. Медиите на Апенините отбелязаха сериозния брой ранни принудителни смени снощи в 5-ия кръг във всички отбори. Освен Тонев от Кротоне, заради травми преждевременно трябваше да излязат Бастос (Лацио), Пецела (Удинезе), Душан Баста (Лацио), Леонардо Паволети (Каляри).

Наполи разгроми Лацио с 4:1, като в края на мача домакините играха с 10 човека заради контузия и извършени смени. Иначе те откриха резултата чрез Стефан де Врай в 29-ата минута, който използва подаване на Чиро Имобиле. Hо в рамките на 5 минути след почивката в тяхната врата паднаха три гола. Калиду Кулибали в 54-ата изравни, а Хосе Кайехон обърна развоя в 56-ата след подаване на Марек Хамшик. Истински шедьовър направи Дрийс Мертенс, който вкара за 1:3. Той излезе сам срещу вратаря Стракоша, но топката му беше избита. Белгиецът изтича извън наказателното поле, като видя празен далечния ъгъл. От много трудна позиция и с технично изпълнение той прати топката във вратата. Отборът на Симоне Индзаги до края изглеждаше тотално демобилизиран и в 90-ата минута стана 1:4 от дузпа, реализирана от Жоржиньо.

Неаполитанците заедно с Ювентус водят в класирането с по 15 точки- пълен актив, което за тях специално не се е случвало от сезон 1987/88, когато атаката е била водена от легендата Диего Марадона. "Мертенс вкара невероятен гол! Това момче с всеки ден става все по-добър и по-добър, заяви старши треньорът на Наполи Маурицио Сари.

В Торино шампионите от Ювентус спазиха традицията и спечелиха икономично с 1:0 срещу Фиорентина, които завършиха мача с 10 човека заради червения картон на Милан Бадел в 66-ата минута. Марио Манджукич се разписа с глава в 53-ата минута след подаване на Хуан Куадрадо от дясно. След слабото първо полувреме и противник с 10 души, в последния четвърт час Масимилиано Алегри нареди отбора си да пази преднината.

Дженоа завърши 1:1 като домакин с Киево Верона, а българският нападател Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка. Уругваецът Диего Лаксалт Суарес откри резултата в 62-ата минята в полза на Грифоните, а Киево изравни в 73-ата чрез Препарим Хетемай. За Дженоа това е едва втора точка от началото на първенството и те остават в зоната на изпадащите, докато Киево е 12-и с 5. Милан се наложи с 2:0 над новаците от СПАЛ Ферара и заема 4-о място с 12 точки, на 1 от съгражданите от Интер. Съдията им даде две дузпи - по една във всяко полувреме, реализирани от Рикардо Родригес в 26-ата минута и от Франк Кеси в 61-ата. "Нерадзурите" пък се спънаха при визитата си на Болоня - 1:1, като Мауро Икарди изравни от наказателен удар.

Рома очаквано не срещна проблеми при гостуването си на новака Беневенто и спечели с категоричното 4:0.

Резултати и голмайстори:

Милан – СПАЛ 2:0
1:0 Родригес (26-д), 2:2 Кеси (61-д)

Аталанта – Кротоне 5:1
1:0 Петаня (5), 2:0 Калдара (25), 3:0 Иличич (38), 4:0 Гомес (63), 4:1 Туминело (70), 5:1 Гомес (74-д)

Лацио – Наполи 1:4
1:0 Де Врай (30), 1:1 Кулибали (54), 1:2 Кайехон (56), 1:3 Мертенс (59), 1:4 Жоржиньо (90+2)

Удинезе – Торино 2:3
0:1 Белоти (9), 0:2 Халфердсон (30-авт), 1:2 Де Паул (48), 1:3 Ляич (67), 2:3 Ласаня (75)

Верона – Сампдория 0:0

Беневенто – Рома 0:4
0:1 Джеко (22), 0:2 Лусиони (35-авт), 0:2 Джеко (52), 0:4 Венути (74-авт)

Болоня – Интер 1:1
1:0 Верди (32), 1:1 Икарди (77-д)