Шампионът Ювентус загуби първи точки за новия сезон, след като направи драматично 2:2 при гостуването си на Аталанта.

"Бианконерите" имаха аванс от два гола, но го пропиляха, а накрая Пауло Дибала пропусна отличен шанс да донесе победата, след като не успяха да вкара дузпа. Мачът беше изпълнен и с няколко спорни съдийски решения, въпреки че главният съдия Антонио Дамато се допита до видео системата.

В дербито на кръга Рома задълбочи кризата в Милан, след като се наложи с 2:0 на "Сан Сиро". Головете бяха дело на Един Джеко и Алесандро Флоренци, които се разписаха в средата на второто полувреме, а домакините завършиха мача с човек по-малко. За два жълти картона от игра беше изгонен Хакан Чалханоглу, което означава, че ще е наказан за сблъсъка с Интер в следващия кръг.

"Нерадзурите" надделяха с 2:1 като гост над Беневенто, а в герой се превърна Марсело Брозович, който вкара и двете попадения във вратата на новака. Наполи пък продължава победния си марш и постигна седми пореден успех след 3:0 над Каляри у дома.

Далеч по-впечатляващ беше успехът на Лацио – 6:1 над Сасуоло в Рим, като гостите поведоха в резултата. За 12 минути обаче "орлите" нанизаха четири безответни гола и решиха всичко.

Резултати и голмайстори:

Удинезе – Сампдория 4:0
1:0 Де Паул (27), 3:0 Лопес (66-д, 85), 4:0 Фофана (90+5)

Дженоа – Болоня 0:1
0:1 Паласио (73)

Наполи – Каляри 3:0
1:0 Хамшик (4), 2:0 Мертенс (40-д), 3:0 Кулибали (47)

Торино – Верона 2:2
1:0 Фалке (31), 2:0 Нианг (44), 2:1 Кийн (89), 2:2 Пацини (90+2)

СПАЛ – Кротоне 1:1
1:0 Палоски (39), 1:1 Сими (59)

Лацио – Сасуоло 6:1
0:1 Берарди (27), 1:1 Алберто (45+1), 2:1 Де Врай (56), 3:1 Алберто (57), 5:1 Пароло (64, 69), 6:1 Иммобиле (81-д)

Киево – Фиорентина 2:1
0:1 Симеоне (6), 2:1 Кастро (25, 46)

Беневенто – Интер 1:2
0:2 Брозович (19, 22), 1:2 Д'Алесандро (42)

Милан – Рома 0:2
0:1 Джеко (72), Флоренци (77)

Аталанта – Ювентус 2:2
0:1 Бернардески (21), 0:2 Игуаин (24), 1:2 Калдара (31), 2:2 Кристанте (67)