Арсенал се нуждаеше от късен гол, за да спечели гостуването си на Цървена звезда (Белград) в турнира Лига Европа, а домакините останаха и с десет души. Милан Родич беше отстранен в 80-ата минута, а пет по-късно Оливие Жиру се разписа за окончателното 0:1. С победата Арсенал продължава да бъде начело в група Н с пълен актив от 9 точки, докато Звезда е с 4. Толкова има и излезлият на 2-о място беларуски отбор БАТЕ Борисов, който спечели у дома със същия резултат срещу Кьолн. Единственото попадение беше дело на Алексей Риос в 55-ата минута.

Стяуа, Лацио и Зенит (Санкт Петербург) са останалите три отбора в групите на турнира, които продължават с пълен актив от по 9 точки след първите три мача. Милан не успя да се присъедини към тях, след като завърши 0:0 на собствен терен с АЕК (Атина). В група К Ница прие Лацио на стадион Алианц Ривеира, като до този момент и двата отбора бяха с по две победи. Марио Балотели даде преднина на домакините още в 4-ата минута, след като се разписа по диагонала, но веднага след изпълнение на центъра гостите изравниха. Сергей Милинкович-Савич даде дълъг пас на Фелипе Кайседо, той се пребори с Данте Бонфим и чукна топката зад гърба на вратаря Йоан Кардинал.

След доста пропуски и пред двете врати, Лацио стигна до преднина от 2:1 в 65-ата минута, когато Кайседо върна жеста на Милинкович-Савич и той отбеляза. Минута преди края сърбинът ознаменува отличната си игра с втори гол, като засече подаване на Луис Алберто. В другата среща от тази група Зулте Варегем (Белгия) и Витес (Холандия) направиха услуга на фаворитите, след като завършиха 1:1 и това е първа точка за двата отбора.

В група L Зенит не остави никакви шансове на норвежкия Розенборг и го победи с 3:1, като Емилиано Риджони откри резултата още в 60-ата секунда за руския тим, което е и рекорд на клуба за най-бърз гол. След това аржентинецът добави още два гола след почивката, а крайното 3:1 заби Пал-Андре Хеланд две минути преди последната съдийска свирка. В другата среща от групата Реал Сосиедад вкара 6 безответни гола на комично изглеждания Вардар Скопие от БЮР Македония. 26-годишният бразилец Вилиан Жозе, който до момента има три гола в първенството на Испания, намери лесен начин да увеличи личния си актив и се разписа четири пъти във вратата на сериозния вратар Филип Гачевски. 0:1 направи Микаел Ойрасабал в 12-ата минута, а в 90-ата Даниеле де ла Бела оформи крайното 0:6 и играчите от Сан Себастиян имат вече 6 точки.

ФКСБ, както в момента е официалното име на Стяуа Букурещ, се справи с 2:1 като гост с израелския шампион Апоел (Беер Шева) и също продължава с пълен актив. Френският нападател Харлем Гноере, който Левски отхвърли през 2015-а година тъй като бил от втора белгийска дивизия, се разписа на два пъти във вратата на израелците- между 70-ата и 75-ата минута. Апоел Беер Шева върна едно попадение в 87-ата минута чрез Айзък Кууенка. Швейцарският Лугано преодоля Виктория (Пилзен, Чехия) с 3:2, като и петте гола паднаха след почивката в другата среща от групата и така три отбора след ФКСБ са с по 3 точки.

Шведската изненада Йостензунд загуби първи точки в група J, след като не успя да удържи преднината си срещу Атлетик Билбао и мачът приключи 2:2. Иняки Уилямс изравни в 89-ата минута, но баските са само с две точки, въпреки традициите си в турнира. Скромният шведски отбор има 7 точки, а с 6 вече е Заря (Луганск, Украйна), който се наложи над германския Херта с 2:1.