Хегемонът Ювентус победи с 2:0 Милан в голямото дерби от 11-ия кръг на Серия "А".

В герой за "бианконерите" се превърна Гонсало Игуаин, който заби и двата гола на "Сан Сиро". По този начин аржентинският стрелец вече има 101 попадения в калчото с екипите на Наполи и Юве.

Южняците продължават с превъзходното си представяне, след като надделяха с 3:1 у дома над Сасуоло и запазиха аванса си от три точки пред шампиона от Торино.

Между двата отбора е Интер, който стигна до труден успех с 2:1 над Верона на стадион "Маркантонио Бентегоди". Това стана, благодарение на чудовищния удар от дистанция на Иван Перишич в средата на второто полувреме.

Рома също не откъсва поглед от челото, след като спести сили, но победи с 1:0 Болоня. Единственият гол на "Олимпико" в Рим реализира Стефан Ел Шаарауи през първото полувреме.

Резултати и голмайстори:

Милан – Ювентус 0:2
0:2 Игуаин (23, 63)

Рома – Болоня 1:0
1:0 Ел Шааруи (33)

Беневенто – Лацио 1:5
0:1 Бастос (4), 0:2 Иммобиле (13), 0:3 Марушич (24), 1:3 Лазаар (55), 1:4 Пароло (76), 1:5 Нани (86)

Удинезе – Аталанта 2:1
0:1 Куртич (29), 1:1 Де Паул (45-д), 2:1 Барак (68)

СПАЛ – Дженоа 1:0
1:0 Антенучи (56)

Сампдория – Киево 4:1
1:0 Линети (20), 1:1 Качиаторе (24), 2:1 Торейра (26), 3:1 Сапата (44), 4:1 Торейра (84)

Наполи – Сасуоло 3:1
1:0 Алан (22), 1:1 Фалчинели (41), 2:1 Кайехон (44), 3:1 Мертенс (54)

Кротоне – Фиорентина 2:1
1:0 Будимир (17), 2:0 Трота (18), 2:1 Бенаси (44)

Торино – Каляри 2:1
0:1 Барела (30), 1:1 Фалке (40), 2:1 Оби (66)

Верона – Интер 1:2
0:1 Валеро (36), 1:1 Пацини (59-д), 1:2 Перишич (67)