Аталанта победи с 5:1 като гост Евертън в мач от група "Е" и се класира на 1/16-финал в Лига Европа. Това направи и Олимпик Лион, който разгроми Аполон (Лимасол) с 4:0.

Евертън капитулира пред бързите атаки на Аталанта в полупразния "Гудисън Парк". Брайън Кристанте в 12-ата и 64-ата минута, Робин Госенс в 86-ата и Андреас Корнелиус в 88-ата и 90-ата минута се разписаха за италианците. Единственият гол за домакините бе дело на Сандро Рамирес в 71-ата минута, а в началото на второто полувреме техния вратар Роблес спаси дузпа бита от Алехандро Гомес.

Аполон Лимасол имаше теоритичен шанс да остане в борбата за едно от първите две места, но се провали тотално при гостуването на Олимпик Лион. Муктар Диакаби откри резултата в 29-ата минута след груба грешка в защитата на гостите, Набил Фекир в 32-ата, Мариано Диас в 67-ата и Мизиан Маолида в 90-ата минута оформиха крайното 4:0.

Милан разгроми с 5:1 Аустрия Виена и също се класира за фазата на елиминациите. АЕК Атина направи куп пропуски и не успя да победи Риека-  2:2. Шампионът на Хърватия дори имаше аванс от два гола, но в края на срещата се измъкна с голяма доза късмет.

Молдовският Шериф Тираспол е на път да постигне историческо постижение, като прескочи груповата фаза на Лига Европа. Футболистите на Роберто Бодрин победиха като домакин с 1:0 Злин. Единственото попадение в мача бе дело на Жайро още в началото на мача. Шериф оглави класирането с актив от 9 точки. В другия мач Локомотив (Москва) се наложи с 2:1 над ФК Копенхаген. Руснаците трябва да не допуснат поражение при визитата си на Злин, за да продължат напред. ФК Копенхаген се нуждае от задължителна домакинска победа срещу Шериф в последната си среща от групата.

Партизан Белград победи Йънг Бойс с 2:1 и така продължава в следващата фаза. Сръбският тим не бе продължавал в евротурнирите на пролет от 13 години насам. Леандре Тавамба и Огньен Озегович отбелязаха головете за Партизан, а Нгамелеу се разписа за швейцарците. В другата среща лидерът Динамо (Киев) отстъпи с 2:3 на Скендербеу, но въпреки това албанците отпадат от турнира, тъй като имат по-лоши показатели от Партизан в преките двубои.