Байерн Мюнхен ще зимува на върха в Бундеслигата, след като в последния си домакински мач от първенството за годината се справи с коравия отбор на Инголщадт.

Баварците постигнаха победа с 2:0 след голове на Роберт Левандовски и капитана си Филип Лам, но новаците играха смело и в края на първата част пропуснаха няколко възможности да открият резултата.

По същото време в събота Херта продължи с чудесното си представяне и препарира друг новак - Дармщадт. "Старата дама" изкова впечатляваща победа с 4:0 далеч от дома и се изкачи на трето място в таблицата.

В късния съботен мач Байер Леверкузен разнищи намиращия се във великолепна серия палач на Байерн - Борусия Мьонхенгладбах. "Жребците" глътнаха пет "аспирина", а головете за домакините вкараха Щефан Кислинг и Хавиер Ернандес. Чичарито избухна с първия си хеттрик за тима и се изстреля на четвърто място в листата на голмайсторите в Бундеслигата.

В последния двубой за кръга Борусия Дортмунд разфасова Айнтрахт Франкфурт с 4:1, макар да се озова рано-рано назад в резултата. Пиер-Емерик Обамеянг продължава да вкарва и вече има 18 гола този сезон, а Хенрих Мхитарян направи два от пропуските на сезона, макар да се разписа в срещата.

Байер Леверкузен - Борусия Мьонхенгладбах 5:0
1:0 Кислинг - 30'  2:0 Ернандес - 63'  3:0 Кислинг - 66'  4:0 Ернандес - 75'  5:0 Ернандес - 76'

Аугсбург - Шалке 2:1
1:0 Хонг - 34'  1:1 Коласинач - 70'  2:1 Каюби - 92'

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 4:1
0:1 Майер - 6'  1:1 Мхитарян - 24'  2:1 Обамеянг - 57'  3:1 Хумелс - 61'  4:1 Рамос - 86'