Волейболните "лъвове" на България треснаха с 3:0 гейма (25:23, 25:21, 25:22) Австралия и се класираха за 1/4 финалите на Олимпиадата в Лондон.

Това бе трета поредна победа за българите в турнира, като "лъвовете" продължават да са еднолични лидери в Група "А".

Момчетата на Найден Найденов без проблеми пометоха "кенгурата" и не срещнаха почти никакви затруднения за чистата си победа.

Австралийците ни се опънаха леко във втората и третата част, но в крайна сметка "лъвовете" записаха пореден категоричен успех.

Следващата среща на нашите е в събота срещу Аржентина от 22:00 часа, а срещу Италия играем в понеделник.

Първата част започна равностойно, като двата отбора бележеха точка за точка, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за "кенгурата". Последваха ас на Харисън Пийкок и грешка в атака на Тодор Алексиев и 10:8 за Австралия.

Българите обаче успяха да изравнят за 11:11. Последва ново равенство - 12:12, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за Австралия след сервис в аут на Цветан Соколов. Последва серия от пет точки за родните ни национали – 19:16.

Геймът продължи да върви точка за точка и се стигна до ново равенство - 20:20, след точка на Томас Едгър. До края на тази част обаче "лъвовете" показаха по-здрави нерви, вдигнаха се и взеха гейма след 25:23.

Австралия започна мощно втората част и успя да дръпне с 5:0. "Лъвовете" бяха твърде неориентирани и първото техническо прекъсване дойде при 8:2 за "кенгурата" след бърза атака през центъра на Зингъл.

Родните ни национали обаче бързо успяха да влязат в час и тотално разнебитиха австралийците за равенството - 14:14 след мощна контраатака на Алексиев. Второто техническо прекъсване в срещата дойде при една точка преднина за Австралия – 16:15.

Обратът в гейма дойде при резултат 18:18, когато „трикольорите“ спечелиха две последователни точки за 20:18. "Лъвовете" спокойно взеха гейма при 25:21 след атака в аут на Игор Юдин.

"Кенгурата" започнаха здраво и третата част, като дръпнаха с 5:2 след ас на Адам Уайт, а първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за Австралия след блокада на Травис Пасиер.

България отново не показваха най-доброто, на което са способни и продължиха да догонват след 6:10.

Постепенно "лъвовете" вдигнаха оборотите и бързо записаха поредни точки, за да дойде второто техническо прекъсване при 16:14 за Австралия след грешка от сервис на Владо Николов.

Последва обаче равенство - 16:16, след което на терена имаше само един отбор - този на България. "Лъвовете" се развихриха и след 25:22 взеха третата част и с това мача.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

АВСТРАЛИЯ: Ейдън Зингъл, Травис Пасиер, Игор Юдин, Харисън Пийкок, Адам Уайт, Томас Едгър - Ейдън Тайтън-либеро