Европейската шампионка на 100 метра Ивет Лалова остана извън финала в най-очакваната дисциплина по лека атлетика на летните олимпийски игри в Лондон.

Българката записа време от 11.31 секунди във втората полуфинална серия на 100 метра, завършвайки на шесто място в нея, след като направи много слаб старт.

Серията бе спечелена от олимпийската шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка, която спря хронометрите на 10.85 секунди. Зад нея се нареди друга голяма фаворитка за златото - Алисън Феликс от САЩ с време 10.94 секунди, както и Кели-Ан Баптист (Тринидад и Тобаго), която записа точно 11.00 секунди.

Норвежката Езин Окпараебо записа време от 11.10 секунди, а петото място отиде за нигерийката Глориа Асумну с 11.21 секунди. И двете останаха далеч от финала.

Серията на Ивет бе доста по-силна от първата полуфинална пресявка за място на финала, където третото място отиде за бразилката Росанджела Сантос с време 11.17 секунди, а четвърта и пета съответно останаха Джоунс-Ферет (Вирджински острови ) с 11.22 секунди и Семой Хакет (Тринидад и Тобаго) с 11.26 секунди.

Любителите на леката атлетика веднага отбелязват, че вчера Ивет Лалова записа време от 11.06 секунди в сериите, за да намери място в днешния полуфинал, но тогава тя имаше комфорта на попътния вятър, чиято скорост бе 1.5 метра в секунда.