Велика България разнебити с 3:0 гейма (25:20, 25:16, 25:14) Германия и е на полуфинал на Олимпийските игри в Лондон.

Волейболистите ни бяха истински "лъвове" на полето, тотално разнебитиха германците и заслужено са сред четирите най-добри отбора на Олимпиадата.

Родните ни национали бяха перфектни - отлично посрещане, непробиваема блокада, страховити сервиси и шеметни атаки.

Каквото и да се каже за феноменалната игра на "лъвовете" ще бъде малко. Волейболистите ни се забавляваха на полето и логично пометоха Германия.

Националите ни представляваха световен отбор, изиграха тази среща като едно цяло и записаха една от най-великите си победи.

Едно голямо "Благодаря" за  "лъвовете" и пожелание за нов подобен триумф на полуфинала срещу Русия. Срещата е в петък от 17.00 часа.

"Лъвовете" започнаха свирепо мача и дръпнаха с 5:0 в началото на първия гейм. Тодор Алексиев изпълни три страхотни сервиса, които тотално объркаха посрещането на германците, а други две точки добави Цветан Соколов.

Последва прекъсване за Витал Хейнен, което все пак прекъсна поредицата от точки за нашите, но Тодор Скримов отново ни даде преднина от пет точки при 6:1. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за българските национали.

"Лъвовете" продължиха да доминират и след точка на Виктор Йосифов успяха да дръпнат с 12:6, а второто техническо прекъсване бе при резултат 16:11 за България.

Германците успяха да намалят до 18:21, но след прекъсване на Найден Найденов, "лъвовете" отново се вдигнаха, не дадоха повече никакви шансове на своя съперник и затвориха първия гейм след 25:20.

Германия започна по-добре втората част и успя да дръпне с 4:2. "Лъвовете" обаче бързо се вдигнаха и стигнаха до равенство - 6:6, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за нас след грешка при мрежата на Макс Гюнтьор.

Нашите отвориха преднина от три точки при 13:10 при грешка в нападение на Грозер. Ас на Скримов направи 16:11 и тотално обърка съперника ни.

"Лъвовете" продължиха да мачкат и дръпнаха с 21:16 след поредна атака на Соколов и страхотна блокада на Ники Николов.

До края на този гейм имаше само един отбор - този на България. Националите ни пометоха германците и затвориха тази част след 25:16.

Третата част започна равностойно в началото, но постепенно "лъвовете" взеха инициативата и успяха да дръпнат с 5:3, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за нас след точка на Соколов.

Цецо продължи да тормози германската защита, а негов блок, последван от отлична защита и успешна атака на Тошко Алексиев доведе до 12:6.

Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:8 след поредна атака на Соколов. До края на третия гейм и мача, родните ни национали се забавляваха и взеха победата след 25:14.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа, Георг Гроцер, Маркус Поп, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Макс Гюнтьор - Маркус Щоервалд-либеро