Водената от Неймар Бразилия най-накрая показа на какво е способна на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро.

Домакините бяха в неприятно положение след равенствата срещу ЮАР и Ирак, но срещу Дания демонстрираха показа спортна злоба и разбиха европейците с 4:0.

Селесао откри в средата на първата част, когато Барбоса центрира от левия фланг, топката стигна до Габриел и той я насочи във вратата. Пет минути преди паузата Габриел Жезус изскочи зад защитата и отблизо покачи на 2:0.

Лидерът на тима Неймар не успя да се разпише, макар да блестеше. Пет минути след почивката Луан вкара трети гол за бразилците, а към края Барбоса оформи крайния резултат.

Бразилия завърши на първо място в група "А", а на осминафиналите ще срещне Колумбия. Дания също успя да се промуши напред след равенството между Ирак и ЮАР (1:1) в другия мач от групата. "Червения динамит" завърши на второ място в групата с 4 точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/6xQQtebQLUw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>