Португалия победи лесно Норвегия с 3:0 в контрола, играна в Порто. Без голямата си звезда Кристиано Роналдо тимът на Фернандо Сантос нямаше проблеми срещу скандинавците, чийто селекционер също изпробва няколко нови имена в състава.

Рикардо Куарешма откри в 13-ата минута, след като проби отляво, смени посоката и влезе към центъра, след което с отличен удар намери далечния ъгъл. Асистенцията бе на Рафаел Герейро.

След почивката гостите показаха зъби, като при една ситуация Хенрикен удари гредата, отклонявайки топката с глава. Класата на домакините обаче си каза думата и те стигнаха до втори гол.

Герейро, който е цел на Борусия Дортмунд, отбеляза със страхотен изстрел от свободен удар, при който прати топката неспасяемо в близкия ъгъл на новрежката врата.

В 70-ата минута Едер също показа, че има място в нападението на Португалия, като засече отлично подаване и реализира отблизо. Португалците имат още две контроли срещу Англия и Естония, преди да открият европейското си участие с мач срещу Исландия на 14 юни.