Реал Мадрид на Жозе Моуриньо продължава да бъде скучен. Белият Балет показа пълна липса на оригиналност и във втори пореден домакински мач от първенството победи с един и същи резултат. След като преди 2 кръга Депортиво бе разбит с 6:1, тази вечер и Расинг Сантандер си тръгна от "Бернабеу" със същия реузлтат.

Основен виновник за този резултат бе Кристияно Роналдо, който вкара цели 4 гола. По един добавиха Гонсало Игуаин и Месут Йозил.

Сериозен претендент за играч на мача обаче бе Анхел ди Мария, който изработи 3 от головете и бе постоянна заплаха за защитата на гостите.

В края на мача Роналдо можеше да вкара дори и пети гол, но пропусна стопроцентово положение.С победата Реал отново излезе начело в класирането, изпреварвайки вечния враг Барселона с една точка.

Головото шоу започна в 10-та минута. Анхел ди Мария даде фантастичен 50 метров пас, с който изведе Игуаин абсолютно сам срещу вратата, след което нападателят хладнокръвно вкара между краката на Тоньо.

Само пет минути  по-късно падна втори гол. Отново Игуаин бе изведен зад защитата  по крилото, след това центрира добре успоредно на вратата и Кристияно Роналдо засече на празна мрежа от 5 метра. При този гол обаче имаше съмнения за засада при първоначалното подаване към Игуаин.

Игуаин почти повтори упражнението малко по-късно, като този път поднесе топката към Йозил, но германецът бе изпреварен от защитник преди да засече.

В 25-та минута Реал направи много красива атака, при която Роналдо центрира пред наказателното поле и Ди Мария засече по много зрелищен начин със задна ножица, но топката мина на метър встрани от вратата.

Минута по-късно Реал вкара трети гол. Той бе копие на втория, като Йозил направи асистенцията и отново Роналдо засече на празна мрежа.

В 33-та минута изключително активният Ди Мария направи пореден пробив по крилото и центрира точно към Игуаин, но неговият удар бе спасен решително от Тоньо.

Едва в 38-та минута бе първото положение за гостите. Кенеди проби по крилото и центрира ниско в наказателното поле, там Розенберг пръв стигна до топката, но ударът му бе блокиран.

На полувремето гостите може би са имали надежди нещата да се променят през второто полувреме, но вместо това те станаха още по-лоши за тях.

Само две минути след подновяване на играта голеадата продължи. Ди Мария се включи с поредния си остър пробив в наказателното поле и от аутлинията подаде назад. Роналдо остана зад топката, но по много скоростен начин успя да я достигне и със завъртане нанесе мигновен удар, който изненада вратаря.

След още десетина минути Реал вкара и пети гол. И той бе изработен от Ди Мария, който проби в наказателното поле и точно на границата бе препънат от защитник, като съдията прецени че нарушението е вътре в пеналта. Роналдо застана зад бялата точка и не сбърка.

Реал се забавляваше и след това бе ред на Месут Йозил да се прояви с добра индивидуална акция, но след това ударът му бе неточен.

Малко след това обаче германецът успя да се разпише. В 63-та минута той пое елегантно хубав пас, финтира защитник пред наказателното поле и с точен удар опъна мрежата.

Две минути по-късно дори централният защитник Рикардо Карвальо бе на косъм да се разпише. След центриране от фаул той бе намерен при далечната греда, но от непосредствена близост засече неточно.

Влезлият като резерва Серхио Каналес също направи сериозен пропуск, след като също бе намерен непокрит на далечната греда, но засече неточно от въздуха.

В 73-та минута гостите стигнаха до почетно попадение. Диоп стреля от почти 35 метра, но топката рикошира в негов съотборник в наказателното поле на Реал  и излъга Касияс.

Десет минути преди края Расинг можеше да върне още един гол. Диоп отне топката пред наказателното поле на Реал и поднесе на абсолютно непокрития Розенберг, но той от 15 метра стреля право в Касияс.

Кристияно Роналдо пък пропусна невероятно положение да вкара пети гол. При една контраатака Педро Леон му поднесе топката на 5 метра пред вратата, но Роналдо засече във вратаря.

Реал Мадрид - Расинг Сантандер 6:1