Селекционерът на националния отбор по футбол на Португалия Пауло Бенто нарече защитника на Реал Мадрид Рикардо Карвальо "дезертьор".

Причина за реакцията на наставника е бягството на бранителя, който разбирайки, че няма да бъде титуляр в предстоящите европейски квалификации, реши да си тръгне от лагера на тима.

"Той изостави своите съотборници и своята родина. Вратите за него са затворени. Докато аз съм национален селекционер, той няма да се върне в отбора", отсече Бенто пред вестник "Марка".

"Истина е, че той нямаше да бъде титуляр, щеше да остане на резервната скамейка", допълни селекционерът преди двубоите на иберийците срещу Кипър и Исландия.

"Вратите на националния отбор са отворени за всеки, но не и за него. Бяхме на обяд, когато разбрахме, че някой е дезертирал. Всички бяхме много изненадани."

"Отборът трябваше да се състои от 23-ма играчи, сега са 22-ма. Ситуацията не е по-лоша отпреди, но е малко сложна. Карвальо трябва да бъде наказан и да понесе последствията за решението, което взе", завърши Бенто.